Ati X700 Windows 10 sürücüsünü nereden bulunur?

Rediron07

Hectopat
Yer
İstanbul /Anadolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus VP249QGR 144Hz 1Ms IPS / Corsair Spec Delta Mod Panel 6 Fan RGB / Corsair VS650 Psu / Asus B450M Dragon / Asus Tuf RTX 3060 / AMD Ryzen 5 5600 / Arctic Freezer 34 Duo / GSkill 2x8 16GB 3200mhz / Adata SX8200 Pro 512GB / Seagate Barracuda 2TB / Logitech G29 + Shifter / Logitech G512 / HyperX Pulsefire Haste / SteelSeries Arctis Nova 1/ Windows 10 Pro / Türk Telekom Fiber 100 Mbps / PS2 / PS3 / PS4
RAM
2GB Kingston DDR2
SSD veya HDD modeli
Toshiba Ide 80gb
Ekran kartı
ATi X700
İşlemci
Centrino
İyi sosyaller. Üzerinde çalıştığım HP DV4000 model bir laptop var elimde. Denemek amaçlı Windows 10 2015 LTSB kurdum ama grafik sürücüsü bulamadım. AMD'nin sitesinde en son Vista sürücüsü var. O sürücüyü bugüne kadar hatasız kuramadım zaten, Windows 7'de de hata veriyordu. Windows 10'da Vista uyumluluk modunda çalıştırıp denediğimde ilk başta sorunlar ile kuruldu diyordu ve hata loglarına baktığımda Microsoft Visual C++ 2005'in eksik olduğunu söylüyordu. Bende bütün Microsoft Visual'ları kurdum. Bu sefer de uyumluluğu kontrol ediyor, kurulum aşamasına geldiğinde direk geçip kurulum tamamlandı'ya geliyor. Hiçbir şey kurulmuyor. Bundan sonraki logu da ekledim, hala Microsoft Visual yazıyor. Denetim Masası'ndan kaldırmaya çalıştığımda aradığı dosyayı bulamıyor. Ati klasöründeki Setup'ı ben çalıştırıp kaldır seçeneği ile ilerlediğimde "no components installed"diyor. Windows 7'de aşağıya eklediğim, Microsoft Update katalogdan indirdiğim sürücüyü kullandım hep (cab dosyası). Windows 10'da denediğimde çözünürlük olması gerektiği gibi oluyor. Ama kilit ekranı'ndaki kullanıcı adı, başlat menüsündeki yazılar, program isimlerinin yazıları bozuluyor. Uygulama yazılarında sorun olmuyor. Şimdi buraya resim eklemek için bu sürücüyü kurduğumda da mavi ekran alıyorum. O yüzden gösteremeyeceğim. Onların da Minidump'ını ekleyeceğim. Windows Update güncelleme bulmuyor. DDU kuramadım Windows sürümü eski olduğundan. Program Files'dan ati dosyalarını kendim silip tekrar yüklemeyi denedim birçok kombinasyonda ama fayda etmedi. Sitede Catalyst'den farklı Vista wdm driver vardı, onu da denedim ama bir sonuç alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Minidumplar ve Sürücüler

PCI\VEN_1002&DEV_5653&SUBSYS_309E103C&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_5653&SUBSYS_309E103C
PCI\VEN_1002&DEV_5653&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_5653&CC_0300

Dosya Ekleri

• mvc2005.PNG
    mvc2005.PNG
    251,8 KB · Görüntüleme: 11
  • uninstall con panel.PNG
    uninstall con panel.PNG
    65,6 KB · Görüntüleme: 11
  • uninstall.PNG
    uninstall.PNG
    95,9 KB · Görüntüleme: 14
  • program ekle kaldır.PNG
    program ekle kaldır.PNG
    36,4 KB · Görüntüleme: 15
  • hw id.PNG
    hw id.PNG
    11,9 KB · Görüntüleme: 16

Hocam şu konudaki yapılan işlemleri deneyebilir misin?
Orada yazan kart modellerine kafanız takılmasın ben daha eski bir kart ile denedim ve çalışmıştı.

Hocam şu konudaki yapılan işlemleri deneyebilir misin?
Orada yazan kart modellerine kafanız takılmasın ben daha eski bir kart ile denedim ve çalışmıştı.
Bugün içerisinde deneyip dönerim. Ama kurulumda bahsedilen klasöre bir sürücü dosyası oluştuğunu sanmıyorum, orayı pas geçiyor hep kurulumda. Yine de deneyeceğim, yine olmaz ise format atıp denerim aynı şekilde. Alet eski olunca, diğer driverları da kurmak en az bunun kadar uğraştırmıştı, o yüzden bir daha format atma yanlısı değildim pek. Bakalım.

Bugün içerisinde deneyip dönerim. Ama kurulumda bahsedilen klasöre bir sürücü dosyası oluştuğunu sanmıyorum, orayı pas geçiyor hep kurulumda. Yine de deneyeceğim, yine olmaz ise format atıp denerim aynı şekilde. Alet eski olunca, diğer driverları da kurmak en az bunun kadar uğraştırmıştı, o yüzden bir daha format atma yanlısı değildim pek. Bakalım.
Dosya oluşuyor ama kurulum yapmıyor.

Dosya oluşuyor ama kurulum yapmıyor.
Denedim, olmadı. Öncelikle bütün ATi dosyalarını sildim yine, kendisi kaldırmıyor. Sonra kendim kurduğum Microsoft Visiualları da kaldırdım kendi kursun diye. Microsoft Görüntü Bağdaştırıcısı kurulu olduğundan direk başlattım setup'ı. Donanım kontrolünden sonra Install aşamasında Microsoft Visual 2005'i kurdu sadece ve başarıyla tamamlandı dedi. Aygıt yöneticisinden denilen klasöre girdim, attığınız konudaki "W86A_INF" adlı klasör yoktu. Aşağıda resimdeki 2 klasör vardı. İkisini de denediğimde en iyi sürücüler zaten yüklü dedi. Her şeyi yine temizledim, aygıt yöneticisinden de Microsoft Görüntü Bağdaştırıcı'sını silip yeniden başlattım. Sonra Windows 7'de kullandığım dediğim sürücü ile açıldı mavi ekran almadan kendi kendine. Çözünürlük düzgün ama yazılar yine bozuk. Onu da bir görme şansınız oldu. O sürücüyü de Aygıt Yöneticisi'nden silip yeniden başlattım, aynı şekil kurdum, 2 dosyayı da denedim ama sonuç değişmedi.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-29 at 13.45.50.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-29 at 13.45.50.jpeg
    93,5 KB · Görüntüleme: 16
  • driver folder.PNG
    driver folder.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı