Atiker LPG mavi ışık yanıp sönüyor

Challl

Hectopat
Atiker LPG mavi ışık yanıp sönüyor. Sorun yeni başladı. Yaklaşık 30bin kmdir kullanıyorum arabayı LPG'li bir şekilde. Şöyle bir şey de var: Arabanın çekişinde vs. hiçbir sorun yok. Sadece bunun sebebini merak ediyorum. İleride sıkıntı çıkarır mı? İlgilenilirse çok sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Araç nedir hocam? Sıralı sistem mi? LPG ustasına sorsanız daha iyi olur. İlk defa böyle gösterge görüyorum. :D

Yakıt az gözüküyor, belki yakıt alın diye uyarı veriyordur.

Yakıt uyarısında yapar genelde veya LPG sisteminde bir sorun olduğunda uyarı veriyor olabilir, bazı göstergeler LPG bakım zamanı geldiğinde de yanıp sönebiliyor, LPG'ciye gitmende fayda var.

LPG filtresinin değişim zamanı gelmiş. Kimi düğmelerde de kontağı kapattıktan sonra buzzer ötme yapar. İstersen değiştirebilirsin filtreyi 200 - 300 TL arası yerine göre , istersende Atiker ayar programından filtre zamanını sıfırlayabilirler. Değiştirmekte fayda var tabiki sıralı sistem enjektörlere giden kirli gaz enjektör ömürünü kısaltır. Enjektör değişimi şu sırarlar 1.500 -2.000 'den aşağı değil. Enjektörler Grand tip ise 2.500 - 3.000 TL

Geri
Yukarı