ATM parayı yuttu

Ziraat katılım ATM'sinden Papara kartıma 1 adet 100 TL'lik banknot yükleyecekken yükleme hatasına benzer bir hata verdi ve parayı vermedi. Papara'ya destek maili attım. Yapmam gereken başka bir şey var mı?

Benim de başıma küçükken böyle bir şey gelmişti ama daha o zaman ben 8 yaşında filandım herhalde işte babamla ATM'den para çekecektik bende kartı ben sokayım diye ısrar ettim babamda tamam dedi sonra parayı aldık filan ama kart yok bekliyoruz bekliyoruz kart gelmiyor ben o an gerilmeye başladım 2dk bekledik gene kart yok sonra babam bana kızmaya başladı senin yapacağın işin diye böyle azarlerken birden kart geldi o an nasıl rahatladım bilemezsiniz aklıma geldi anlatayım dedim.

Yanlış biliyorsunuz hocam, arkadaşım gözümün önünde bu olayı yaşadı, Papara kartına ATM’den para yatırdı ve ATM uyarı verip parayı geri vermedi. ATM’nin ait olduğu bankaya gidip konuştuk, ATM‘nin kamera kayıtlarına ve o sürede ATM‘nin içinde ne kadar para olduğuna baktılar. Kamera kayıtlarında arkadaşımın parayı koyduğu gözüküyor ve ATM‘nin para kayıtlarında +200 TL eklendiği gözüküyordu. Parayı geri verdiler.
Evet dediğiniz olay şubeli atmlerde olabiliyor. Şubeli atmlerde şube kontrol edebilir. Fakat şubesiz atmler herhangi bir şubeye bağlı değiller bu nedenle periyodik kontrolleri olur. Sıkışan tutarların farklı bölümde kasetleri olur. Bu nedenle kart sahibinin bildirimde bulunması gerekir. Sizin işlemde baya bir aksiyon var şaşırdım açıkçası şubesiz bir atmyi şubeye giderek ve kamera kayıtlarını kontrol ederek incelemeleri büyük bir hizmet. Gerçekten çalışanlar iyi hizmet vermişler. Hem de farklı karta. Size inancım tam ama bu hizmet gerçekten çok zor hele ki büyük şehirler.

Güncelleme:
24 Kasım günü papara desteğe e-posta yoluyla iletişime geçtim. Bugün 19.54 civarı param hesabıma geldi.
Screenshot_2022-12-01-20-16-01.png

Ziraat katılım ATM'sinden Papara kartıma 1 adet 100 TL'lik banknot yükleyecekken yükleme hatasına benzer bir hata verdi ve parayı vermedi. Papara'ya destek maili attım. Yapmam gereken başka bir şey var mı?

Şu zirat ATM'leri var ya benim de 3 ay önce 50 TL paramı yutmuştu.

Bende de Papara var hiç sonuç çıkmadı bir daha zirat kullanmadım o günden beri.

Evet dediğiniz gibi. Beklediğimden hızlı oldu açıkçası. İnternette biraz gezindiğimde aylar sonra alabilenler olmuş (diğer bankalar).

Ben alamadım sebebi de yüklediğim parayı bilmiyorudum parayı saymadan ATM koymam bir daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı