ATM'den parayı çekmeyi unuttum

bsypm

Decapat
Merhaba. 2 gün önce ATM'den para çekecektim. Önce kartı sonra parayı alınız dedi. Kartı aldım fakat dalgınlığıma geldi parayı almayı unuttum. İnternetten baktığımda parayı bir süre almadığımızda parayı geri çekiyormuş ama hesaba göstermiyormuş. Dün kaç kere ATM şubesini aradım onlar PTT'nin yardım edeceğini söylediler (PTT kart o yüzden) onları aradığımda sizi yönlendiriyiroum deyip kapatıyorlar. Ne yapmalıyım?

PTT'ye gidip durumu bildirin. Onların sayımı sonrasında anlaşılır.

Ben olsam direkt şubeye giderdim, ya da merkez şubesine.

Hocma 3 5 dakika içerisinde para geri çekilir ATM'den. Bu süreçte kimse ATM başına gelmediyse geri çekilen para otomatik olarak hesaba düşmeli veya gönderene iade edilmeli. Siz yine bir ATM'ye gidip o bakiyeyi kontrol ediniz. Halen beklemede olabilir.

Eğer başkası gelip parayı almadıysa, bankamatik parayı geri çeker ve farklı bir hazneye alır. Bankamatik kayıtlarında da bu görünür. Birkaç saniye içerisinde parayı geri çekiyor öyle çok uzun durmaz ama hemen arkanızda biri var ise ve kötü niyetliyse alabilir. Eğer böyle bir durum olmadıysa ilgili banka yardımcı olur mutlaka. Şubenin önündeki bankamatiklerden olsa işin daha kolaydı. Eğer biri gelip aldıysa da bankamatiklerde kamera oluyor oradan polise şikayet edebilirsin. Bankanın bir sorumluluğu olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı