ATM'ye para yatırırken eksik saydı

ataman7

Femtopat
Daha fazla  
Enpara hesabıma para yatırmak için ATM'yi kullandım. Parayı hazneye koydum. ATM bir süre işlem yapmaya çalıştı. Sonra da şu an işlem yapamıyorum diyerek parayı iade etti. Ama para eksikti. Ben tekrar denedim para yatırmayı. Bu kez kabul etti ama ilk turdan eksik olan parayı saymadı. Bankanın çözüm merkezine sordum ama yardımcı olmadılar. Nasıl bir süreç izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
ATM ile neresi ilgileniyorsa oradaki müşteri hizmetlerine ulaşmanız lazım. Yardımcı olamazlarsa, polise başvurman yardımcı olabilir. Kamera var ATM'lerde sonuçta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parayı yatırdığınız ATM banka şubesi ise anında yardımcı olmaları lazım. Değilse müşteri hizmetlerini arayıp ATM numarasını paylaşarak kayıt oluşturmanız lazım incelenip para size iade edilir.

Hangi bankanın ATM'sinden işlem yaptınız? QNB Finansbank ATM'sinden mi? (Gerçi sanırım genellikle başka banka ATM'lerinden para yatıramıyorsunuz, sadece para çekebiliyorsunuz.) Bu durumda para yatırdığınız ATM'nin ait olduğu bankanın müşteri temsilcisiyle görüştüğünüzde bu konuda kayıt oluşturmak zorunda. Daha sonra ilgili ATM'nin kasasından para sayımı yapıldığında sizin belirttiğiniz tutar kadar fazladan para çıkması halinde itirazınızı kabul ederek o parayı size iade etmek zorundalar.

Eğer aradığınız müşteri temsilcisi size yardımcı olmadıysa ısrarla tekrar arayınız.

Kaç lira eksik verdi?
200 tl

Parayı yatırdığınız ATM banka şubesi ise anında yardımcı olmaları lazım. Değilse müşteri hizmetlerini arayıp ATM numarasını paylaşarak kayıt oluşturmanız lazım incelenip para size iade edilir.

Açıkçası banka oldukça umursamaz. Kayıt yapacaklarını söylediler ama hiç güven vermiyorlar. Biraz araştırmam sonucu pek çok müşterisini mağdur etmişler.

Açıkçası banka oldukça umursamaz. Kayıt yapacaklarını söylediler ama hiç güven vermiyorlar. Biraz araştırmam sonucu pek çok müşterisini mağdur etmişler.
Ben yıllar önce Yapı Kredi Bankası ATM'sinden nakit para yatırmaya çalışırken para ATM'ye sıkışmış ve ATM de sıkışan parayı geri vermeyip "yutmuştu". Bunun üzerine YKB müşteri temsilcisiyle kayıt oluşturmuştum. Yanlış hatırlamıyorsam sorun 1-2 gün gibi çok kısa sürede çözümlenmişti.

Ben yıllar önce Yapı Kredi Bankası ATM'sinden nakit para yatırmaya çalışırken para ATM'ye sıkışmış ve ATM de sıkışan parayı geri vermeyip "yutmuştu". Bunun üzerine YKB müşteri temsilcisiyle kayıt oluşturmuştum. Yanlış hatırlamıyorsam sorun 1-2 gün gibi çok kısa sürede çözümlenmişti.
Umarım benim sorunumu da en kısa sürede çözerler

Yeni konular

Geri
Yukarı