Atom IDE ile Python yazarken hata

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Atom en sevdiğim IDE ve çok sade olduğu için kullanıyorum. Normalde C dilinde yazıyorum hiç sorun olmuyor ancak uyarılarda bahsettiği eklentilerin hepsini kurmama rağmen halen çalıştırırken hata veriyor.
Python derslerine bugün geçtik ancak derste sorun çıkarttığı için Online IDE'ler ile dersi takip etmeye çalıştım. Bir video izledim videoda Python'un sitesinden "pkg" uzantılı bir şey indirip kurdurdu ardından atomda "script" uzantısını ekledi oldu ama bende olmuyor. Hatalar ektedir.

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

Şunu dene a+b = alan ve cevre içinde a+a b+b = cevre. Bunları kullanıcıdan istettirirsen daha iyi olur Python kullanmayalı uzun zaman oldu tam hatırlyıyamayacağım internetten araştır tavsiye ama fazla kaçırma.

Şunu dene a+b = alan ve cevre içinde a+a b+b = cevre. Bunları kullanıcıdan istettirirsen daha iyi olur Python kullanmayalı uzun zaman oldu tam hatırlyıyamayacağım internetten araştır tavsiye ama fazla kaçırma.
Maalesef sorun kodda değil hocam print komutu ile a harfi bile basamıyorum hemen hata veriyor.

ya da sen ilk açılan ekranda yazmaya çalışıyorsun video izle başka bir ekran daha açman pytnda ama tam hatırlayamadım.
yok ben baktım az önce pip kurulu kodu yazdım bir şeylere installed falan dedi şimdi de başka bir hata veriyor o yüzden şimdi python u silip tekrar yükleyeceğim.

Geri
Yukarı