Atom İşlemcili Netbook için İşletim Sistemi Önerisi

Ben süperbilgisayarda HPC yaparken sen ilkokula gidiyordun.

Ubuntu gibi en aptalının bile kullanabileceği işletim sistemine "terminalsiz olmuyor" dediğine göre ya şu cahil okumuşlardansın, ya da son sürümlerden bihabersin. Aferin ama, eğitim seviyeni yücelttiğine göre sana daha fazla saygı duyabilirim.

@cyaezz Lubuntu iyi bir seçenek olur. İstediğin her şeyi yazılım mağazasından indireceksin zaten. Ubuntu türevlerini denediğim zamanlarda isteğim dışında terminal kullanmama hiç gerek kalmadı.

Geliştirilmesi bitmiş XP gibi güvenlik açıklarıyla dolu bir sistem kullanmak da senin tercihin olur tabi. Windows 10 gibi harddiski öldüren bir işletim sistemi mi XP' mi sen seçersin eğer Windows'da karar kıldıysan.

Şu an Lubuntu kurulu Video performansı dışında gerçekten çok iyi ama herhangi bir şey yükleyemiyorum terminali bilmediğimden. Bunun hakkında bir bilgilendirici konu var mıdır?

Uygulama mağazasında terminal'den indirebileceğiniz şeylerin bir kısmı bulunur. Bazı programları internetten ".deb" uzantılı paketler halinde de indirebilirsiniz.

Windows XP Lite kurup bir kaç hafta bakacağım eğer çpk eski gelir ise Windows 10 Lite kuracağım ama bildiğim kadarı ile henüz resmi olarak çıkmadı.

Şu an Lubuntu kurulu Video performansı dışında gerçekten çok iyi ama herhangi bir şey yükleyemiyorum terminali bilmediğimden. Bunun hakkında bir bilgilendirici konu var mıdır?
Win XP Lite da bildiğim kadarıyla resmi olarak yayınlanmadı zaten. Bende Lubuntu kullanırken YouTube 360p üzerine alınca donuyordu :D
Ama Ubuntu kullandığım süre içinde YouTube da hiçbir sıkıntı olmaz iken sistem çok hantal geliyordu.

Windows XP Lite kurup bir kaç hafta bakacağım eğer çpk eski gelir ise Windows 10 Lite kuracağım ama bildiğim kadarı ile henüz resmi olarak çıkmadı.

Ubuntu ile terminal kullanmanız gerekmiyor program yüklemeside çok kolay zaten yazılım merkezi var.

Benim bilgisayarımda notebook SSD kullanıyorum. SSD artık bilgisayar için bir ihtiyaç. Lstc sürümü hakkında pek bir bilgim yok. Normal Windows 10 boşta 3 GB RAM tüketiyor. Linux ya da Windows 8.1 kullanmanız sizin için daha iyi olabilir.
Bu SSD'yi kullanıyorum, öneririm.

3 GB değil 1 GB.

Lubuntu ne ya? Arkadaşlar, Linux sistemleri son kullanıcıya önermeyin. Basit bir yükleme işleminin bile terminal ile yapıldığı işletim sistemini neden öneriyorsunuz?

Ayrıca SSD neden ölü yatırım olsun? Bilgisayar organizasyonu aynı sonuçta. Baya hızlanır.
Ama şöyle bir durum var burası son kullanıcıların yeri değil :D Foruma 8 yıldır üyeler var, Yazıcıoğlu ayağına geldi anlayacağın...

Geri
Yukarı