Atom N455 laptopa SSD ve RAM takviyesi

fxtih

Hectopat
Selam dostlar, elimde eski bir laptop var ben bu laptopu bir süre kullanacağım çok eski 1 GB RAM ve HDD var. Ben de buna RAM takviyesi ve SSD alacağım. Sadece sitelerde dolanacağım. HDD'yi de kablo ile bilgisayara bağlayacağım (kaç GB RAM destekliyor ona göre RAM bulup atarsanız sevinirim ayrıca SSD linki de atarsanız sevinirim.).

Ekran_Alnts.png

Ekran_Alnts1.png

Ekran_Alnts2.png

not: bütçem 550-600 arası ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur.

Hocam farklı bir öneri sunmak istiyorum. 600 tl lik bütçeyi kenarda tutarsak. Bazı 2. el sitelerinde cihazınızı satıp 600 tl üzerine ekleyip 3 gb ramli harici ekran kartlı core2Duo(tercihen t5xxx üzeri) işlemcili bir laptop alsanız hem daha uzun ömürlü olur elinizdeki minibooktan hem de daha rahat kullanırsnız.

Hocam farklı bir öneri sunmak istiyorum. 600 TL'lik bütçeyi kenarda tutarsak. Bazı 2. el sitelerinde cihazınızı satıp 600 TL üzerine ekleyip 3 GB RAM'li harici ekran kartlı Core2Duo(tercihen t5xxx üzeri) işlemcili bir laptop alsanız hem daha uzun ömürlü olur elinizdeki minibooktan hem de daha rahat kullanırsnız.

Hocam şu an o tür şeylerle uğraşamıyacağım ne yazık ki RAM ve SSD takviyesi iyi olacaktır öyle iyi bir performansta beklemiyorum sitelerde kasmadan donmadan geziyim yeter.

@Yener K. hocam sizin yardımcı olma şansınız var mı?

SPD sekmesini de atar mısınız?

Tamamdır. Memory DDR3, SPD ise DDR2 gözüküyor. Zaten 1 GB DDR3 olması zordu. Cihazda DDR2 800MHz CL6 RAM var. Yanına 1 GB daha alabilirsiniz. İkinci el de olur. İşlemci 2GB destekliyor. SSD olarak ise bütçenize göre arkadaşlar tavsiye eder.

Tamamdır. Memory DDR3, SPD ise DDR2 gözüküyor. Zaten 1 GB DDR3 olması zordu. Cihazda DDR2 800MHz CL6 RAM var. Yanına 1 GB daha alabilirsiniz. İkinci el de olur. İşlemci 2 GB destekliyor. SSD olarak ise bütçenize göre arkadaşlar tavsiye eder.

Hocam içini açıp bakmadım ama 2 slot mu var?

Büyük ihtimalle vardır. Yine de bakmak iyi olur.

Eşimin de N2600 işlemcili ASUS notebooku vardı 2 GB RAM'li. 2 GB RAM çok yetersiz kalıyor. Windows 7 vardı kullanmak çok sıkıntıydı. Windows 10 olur belki dedim yükleyemedim. Linux kurarak değerlendireyim bari dedim. Google da "top light Linux distros" listesindeki bütün dağıtımlar kasıyor. Core Plus yükleyeyim dedim o da tövbe estafurullah leş gibi işletim sistemi. Çok rahat kullanılıyor ama içinde hiçbir şey yok... Artık son çare olarak antixlinux yükledim ve sonuç mükemmel. 1 hafta olmadı kuralı çok keyifli.
Ben nereye geleceğim şimdi:D benim işlemcim 2012 model sizinkinden 2 yaş daha genç. 2 fiziksel 4 thread. 2 GB RAM'im de var. Gerçekten internette gezerim diyerek masraf yapacaksanız, yapmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eşimin de N2600 işlemcili ASUS notebook u vardı 2 GB RAM'li. 2 GB RAM çok yetersiz kalıyor. Windows 7 vardı kullanmak çok sıkıntıydı. Windows 10 olur belki dedim yükleyemedim. Linux kurarak değerlendireyim bari dedim. Google da "top light Linux distros" listesindeki bütün dağıtımlar kasıyor. Core Plus yükleyeyim dedim o da tövbe estafurullah leş gibi işletim sistemi. Çok rahat kullanılıyor ama içinde hiçbir şey yok... Artık son çare olarak antixlinux yükledim ve sonuç mükemmel. 1 hafta olmadı kuralı çok keyifli.
Ben nereye geleceğim şimdi:D benim işlemcim 2012 model sizinkinden 2 yaş daha genç. 2 fiziksel 4 thread. 2 GB RAM'im de var. Gerçekten internette gezerim diyerek masraf yapacaksanız, yapmayın.

Hocam sadece RAM yapmayacağım SSD de alacağım (SSD 5-6 kat daha hızlandırıyor)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı