Atom N455 laptopa SSD ve RAM takviyesi

Eşimin de N2600 işlemcili ASUS notebooku vardı 2 GB RAM'li. 2 GB RAM çok yetersiz kalıyor. Windows 7 vardı kullanmak çok sıkıntıydı. Windows 10 olur belki dedim yükleyemedim. Linux kurarak değerlendireyim bari dedim. Google da "top light Linux distros" listesindeki bütün dağıtımlar kasıyor. Core Plus yükleyeyim dedim o da tövbe estafurullah leş gibi işletim sistemi. Çok rahat kullanılıyor ama içinde hiçbir şey yok... Artık son çare olarak antixlinux yükledim ve sonuç mükemmel. 1 hafta olmadı kuralı çok keyifli.
Ben nereye geleceğim şimdi:D benim işlemcim 2012 model sizinkinden 2 yaş daha genç. 2 fiziksel 4 thread. 2 GB RAM'im de var. Gerçekten internette gezerim diyerek masraf yapacaksanız, yapmayın.

Aynı notebook bende var N2600 işlemci 2 GB RAM'li. Ben de antiX denedim ama maalesef video performansı Windows kadar iyi değil. Windows'da daha güzel internetten video oynatabiliyor. Windows 7 starter kurdum. Esu bypass yaptım ve zararlı telemety güncellemeleri dışında tüm güncellemeleri yaptım. Bu sayede güvenli bir şekilde kullanabiliyorum okul işlerimde. İçindeki işletim sistemi ve Windows Defender güncel olduğu için virüs programınada gerek kalmıyor. Size de tavsiye ederim.

Windows 10'u pek tavsiye etmiyorum yavaş oluyor ama geçmiş bir konudaki bu mesajda anlattığım şekilde kuruluyor;
GMA 3600 Windows 10 kurulumu

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı notebook bende var N2600 işlemci 2 GB RAM'li. Ben de antiX denedim ama maalesef video performansı Windows kadar iyi değil. Windows'da daha güzel internetten video oynatabiliyor. Windows 7 starter kurdum. Esu bypass yaptım ve zararlı telemety güncellemeleri dışında tüm güncellemeleri yaptım. Bu sayede güvenli bir şekilde kullanabiliyorum okul işlerimde. İçindeki işletim sistemi ve Windows Defender güncel olduğu için virüs programınada gerek kalmıyor. Size de tavsiye ederim.

Aynen hocam Windows 7 kurmayı planlıyorum olmadı Windows 8.1 ISO'sunu kendim modifiyeleyip gereksiz hizmetleri, telemetry, metro uygulamalarını kaldırır öyle kullanırım.

Aynen hocam Windows 7 kurmayı planlıyorum olmadı Windows 8.1 ISO'sunu kendim modifiyeleyip gereksiz hizmetleri, telemetry, metro uygulamalarını kaldırır öyle kullanırım.
Windows 8.1'de fena değil hızlıydı ama benim cihazıma en çok 7 Starter uyuyor nedense. Ben ama dediğiniz işlemleri yapmadım. Belki onları kaldırırsanız daha iyi sonuç verebilir. Tip olarakta 8.1 daha güzel.

Bende ASUS 1001HA notebook var; Atom N270 işlemcili ve 1GB RAM belleğe sahip. Windows 7 Starter berbat çalışıyordu, şu an Debian 11 Openbox yüklü ve bayağı iyi halde. Mint 19.3 Xfce veya Mate, MX Linux Fluxbox, Bunsenlabs ya da LMDE 5 kullanmayı da düşünebilirsiniz.

Aynı Netbook bende var N2600 işlemci 2GB ramli. Ben de Antix denedim ama maalesef video performansı Windows kadar iyi değil. Windows'da daha güzel internetten video oynatabiliyor. Windows 7 Starter kurdum. Esu Bypass yaptım ve zararlı telemety güncellemeleri dışında tüm güncellemeleri yaptım. Bu sayede güvenli bir şekilde kullanabiliyorum okul işlerimde. İçindeki İşletim sistemi ve Windows Defender güncel olduğu için virüs programınada gerek kalmıyor. Size de tavsiye ederim.

Windows 10'u pek tavsiye etmiyorum yavaş oluyor ama geçmiş bir konudaki bu mesajda anlattığım şekilde kuruluyor;
GMA 3600 Windows 10 kurulumu
Mantıklı, bir sonraki formatında bu şekilde deneyeceğim.

Tamamdır. Memory DDR3, SPD ise DDR2 gözüküyor. Zaten 1 GB DDR3 olması zordu. Cihazda DDR2 800MHz CL6 RAM var. Yanına 1 GB daha alabilirsiniz. İkinci el de olur. İşlemci 2 GB destekliyor. SSD olarak ise bütçenize göre arkadaşlar tavsiye eder.

Hocam konuyu hortlattım yarın RAM alacaktım fakat gözüme RAM'ler farklı geldi bir sorun olur mu? @Yener K.

1665775606435.png

@fxtih tanıtım resmi farklı olabilir. Önemli olan özellikleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı