Atom N455 Notebook'a işletim sistemi önerisi

windowsum ben

Femtopat
Arkadaşlar elimde eski netbook var fakat hangi işletim sistemi kuracağım konusunda kararsız kaldım.
Atom N455 CPU.
2 GB RAM.
300GB HDD.
256MB ekran kartı.
Sizce buna Windows XP mi? Windows 7 mi? Windows 8.1 mi? Yoksa Windows 10 mu kurmalıyım? Hangisi iyi, sağlıklı ve virüslerden korumalı olacaksa.

Microsoft Windows 7'den desteği çekti bu yüzden tavsiye etmiyorum 10 kurmak mantıksız (sistem eski olduğu için) bu yüzden Windows 8 veya 8.1 kurabilirsiniz eğer crackli kuracaksanız asla tavsiye etmem Windows 7 kurabilirsiniz.

O sistemle iskence olur. Linux dağıtımlarına bakın.

Linux denedim fakat çoğu Linux kasıyor. O yüzden Windows kullanacağım. Windows daha hızlı kalıyor.
Microsoft Windows 7'den desteği çekti bu yüzden tavsiye etmiyorum 10 kurmak mantıksız (sistem eski olduğu için) bu yüzden Windows 8 veya 8.1 kurabilirsiniz eğer crackli kuracaksanız asla tavsiye etmem Windows 7 kurabilirsiniz.

Peki Windows 7'nin hangi sürümünü önerirsiniz?

Son düzenleme:
Windows 7 kuracaksan starter ya da Home Basic, 8.1 kuracaksan 8.1 Pro olur.
Windows 10 kuracaksan 32 Bit Windows 10 Home kur.

Ama bana soracak olursan Windows 8.1 kur.

Hocam antix düşünüyorum ama base Full Core ve net var. Bu seçeneklerden hangisi hafiftir? (net olanı indirdim 167MB en düşük boyut sahip olan buydu)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    30,4 KB · Görüntüleme: 45
Arkadaşlar elimde eski netbook var fakat hangi işletim sistemi kuracağım konusunda kararsız kaldım.
Atom N455 CPU.
2 GB RAM.
300GB HDD.
256MB ekran kartı.
Sizce buna Windows XP mi? Windows 7 mi? Windows 8.1 mi? Yoksa Windows 10 mu kurmalıyım? Hangisi iyi, sağlıklı ve virüslerden korumalı olacaksa.
Hocam 8.1 32 bit kurun ve ssd ye geçmenizi öneririm.Ama 64 bit diyorsanız Windows 7 kurun.

Geri
Yukarı