Çözüldü Atom text editor ile C kodu yazılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Yakın zamanda Windows'tan MacOS'a ve tekrardan Windows'a geçiş yaptım. MacBook'ta sorun yaratmıyordu ancak şimdi editorun ayarlarından tüm gerekli paketleri yüklememe rağmen aşağıdaki hataları veriyor:

hata 2.png

Şimdi denediğimde olmadı ama az önce Win32 ile ilgili bir hata da vermişti. Python çalıştırmak için internetten ekstra bir şey indirmemiz gerektiği gibi bunun için de mi bir şey yüklememiz gerekiyor?
Not: Bu arada her atom ekran görüntüsünde projelerin dili hangisi ise simgesi de gözüküyor bende ise hep dosya işareti gözüküyor insanlarda orada "C" işareti çıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izledim hocam. Sorun hakkında hep MinGW diye bir şey geçiyordu şuan onu kuruyorum video maalesef işe yaramdı o gösterilenleri çoktan yapmıştım ben de çalışmadı.

Bunu izledim hocam. Sorun hakkında hep MinGW diye bir şey geçiyordu şuan onu kuruyorum video maalesef işe yaramdı o gösterilenleri çoktan yapmıştım ben de çalışmadı.
MinGW denen şey GNU özgür yazılım araçlarını içeren bir paket ve bunun içerisinde derleyici ve bağlayıcı dediğimiz naneler bulunuyor, bunlar da basitçe yazdığın C kodunu makine diline çevirip çalıştırılabilir dosya formatına çeviriyor. Şunları araştırmanızı öneririm; derleyiciler, gcc, gnu nedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (52).png
    Ekran Görüntüsü (52).png
    112,4 KB · Görüntüleme: 35
Hocam yaptım oldu çok teşekkür ederim. Yalnız sağ altta UTF-8 olmasına rağmen Türkçe karakterler böyle gözüküyor çözümü var mıdır?
#include <locale.h>
setlocale(LC_ALL, "Turkish");
Hocam MinGW her dil için aynı MinGW mi? pek bilgim yok. C dili için de bu rehberdekinin aynısını kurabilir miyim?
Her dil için derken anlamadım. C ve C++ için yapabilirsiniz. Diğer derleyicilerin adı yazıyor MinGW içerisinde.
Başka diller için o dilin derleyicisini veya yorumlayıcısını kurmak lazım.
Örnek Python için Python kurulmalı. Java için Java.

Yeni konular

Geri
Yukarı