Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Bildiğiniz gibi ATRIX için resmi bir ICS/JB güncellemesi çıkmadı. Piyasada çeşitli ICS/JB ROM'ları mevcut fakat Kernel sorunu nedeniyle birçok işlevden mahrum kalmak zorunda kalıyorsunuz. ( Video kamera, Hardware Acceleration vs.) XDA Forumlarında bir grup insan Nvidia 3.1 Kernel'ini baz alarak ATRIX için bir ICS/JB Kernel yazma çalışması içerisinde.

Aylardır konuyu takip ediyorum. İlk başlarda birçok problem çıktı. Fazla bir aşama kaydedilemedi. Ancak yakın zamanda gelişmeler ardı ardına gelmeye başladı ve ATRIX severleri heyecanlandıracak gelişmelerdi bunlar. Önce Kernel başarıyla Boot edildi. Daha sonra çeşitli driverlar teker teker çalıştırılır hale getirildi. Hatta gönüllüler seçilip Kernel'in denenmesi için çalışmalara başlandı. Kernel'in Alpha sürümü yakında kullanıcılara sunulacak.

Gelişmeleri takip etmek isterseniz veya bağışta bulunmak isterseniz;

Olympus (Atrix 4G) ICS/JB Kernel Port Project - xda-developers

Bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Epinter'dan çıkmış sanırım son günler içerisinde. Donanım hızlandırmada yazanlar içinde sıkıntısı var yok bir makale bekliyorum. Sıfırdan kurulum video ila rehberi hazırlanıcak mı ? :)

https://www.technopat.net/2013/06/26/motorola-atrix-android-4-2-2-rom-incelemesi/

İncelemesini yapmıştım. Kurulum rehberini şu an için hazırlayabilir miyim bilmiyorum. Telefonu değiştirdim malum :) Diğer 2 ATRIX'im kullanılıyor halen ama uğraşmaya üşeniyorum açıkçası illet ettirdi beni. xda.developers'da her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. İngilizce de olsa güzel rehberler var oralarda da.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı