ATRIX İnce Ayarları

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Markette PimpMyKernel diye bir program gördüm ve yükledim. Çeşitli ince ayarları yapmaya yarıyor fakat o kadar çok ayar var ki bunların ne olduğu hakkında bir fikrim yok.

CPU Governors Tweaks, I/O Schedulers, Vsync'yi Devre Dışı Bırakma, Force GPU Rendering (This will force all 2D Operations to be rendered by the GPU. It increases framerate and RAM consumption.), Android Logger'ı kapatma, Kernel JNI Error Checking'i kapatma, zRAM Compression (Özellikle bunu merak ediyorum) gibi çeşitli ayarlar mevcut.

Bunların hangilerini uygulamalıyım ? Daha önce bu ince ayarları yaptıysanız bilgi verirseniz sevinirim.

Bir sorum da şu bunlar iyi derecede performans artışı sağlar mı ? Yoksa CPU Overclock kadar etkili olmazlar mı ?

Tavsiyem bunlarla uğraşmak yerine bunların zaten uygulanmış olduğu bir optimize Kernel'a sahip ROM kurman yönünde. Yazdığın şeyler Linux Kernel'ı ile alakalı şeyler ve bırak Linux çekirdeği, daha Windows çekirdeğini bile doğru düzgün bilmiyoruz...

İyi şekilde optimize edilmiş ROM'lar genelde 2.3.7 tabanı üzerine kurulu. Benim kullandığım ROM'lar ise 4.1.2 üzerine kurulu. Babamın telefonuna 2.3.7 tabanına sahip bir ROM kurdum. Daha hızlı çalışıyor. 4.+ üzerinde yaşanan sorunlar da yok. Ama 4.1.2 ile 2.3.7 arasında ne gibi bir fark var tam olarak sökebilmiş değilim. Yani 2.3.7 tabanlı bir ROM'a geçsem bir sıkıntı çeker miyim ? 4.1.2'de olup da 2.3.7'de olmayan bir özellik var mı ?

Benim sınav yaklaşıyor :) Onu bir atlatayım da tüm ROM'ları didik didik edeceğim :) Dediğiniz gibi pek bir fark yok 2.3.7 ile 4.1.2 arasında. Üstelik 4.1.2'ye geçmek için Video Kamera, Parmak İzi Okuyucu, Hardware Accleration gibi birçok özellikten vazgeçmiş oluyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı