Sürprizbozan Attack on Titan Görüşüm

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akeron

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Attack on Titan, başlangıcında aşırı aksiyonlu gelen ve "Bu benim en sevdiğim anime olacak." şeklinde izlemeye başladığım bir animeydi, direkt olarak savaşın başlaması ilk sezonda elbette izleme isteği uyandırıyor. Gel gör ki her şey güzel giderken devlerle savaşmak dışında aynı zamanda şehir içi de keşif birliğinin güzel aksiyonları, güzel sahneler sürerken birden ileriki sezonlara doğru Attack on Titan, Minecraft'a dönüyor. Eren Yeager aynı Minecraft'taki Steve gibi sanki gamemode açmış şekilde bir sürü dev oluşturmaya başlıyor. Aşırı saçma, evet devlerin olması bizim gerçekliğimize zaten aykırı fakat sanki envanterini açmış kafasına göre dev spawnlıyor gibi duruyor.

Eren Yeager'in son sezonda bir sürü Colossal Titan gibi kırmızı devleri toplayıp saldırma sahnesi halen midemi bulandırıyor, bin tane Colossal Titan yan yana gelmiş saldırıyor. Bu nasıl sahne arkadaş? Birkaç tane görsek neyse, bayağı sınırsız gelmiş yan yana sanki Eren Yeager Minecraft gamemode envanterini açmış da spawnlamış gibi. Çok saçma, filmin gerçekçiliğine bile aykırıydı son sezondaki olaylar. Ben keşif birliğinin şehir içinde yaptığı çatışmaları, şehir içinde yaşanan olayları daha çok seviyordum ama onlar bu şekilde gitmek yerine birden 4. sezona geçerken filmin akışını tamamen değiştirdi.

Biz Eren Yeager, Levi'nin hayatını vs. görürken birden film 4. sezonda tamamen değişiyor, önümüze daha ileriki çağdaki, karşı şehirde yaşayanların yaşamını koyuyorlar, orada yaşayan asıl Colossal Titan'ın, Annie'nin vs. en başından beri Attack on Titan'da olduğunu biliyorum ama yine de kafamız karışıyor. Son sezon hiç olmadı, önceki sezonlardaki gibi stabil şekilde ilerlemeliydi. Bildiğin stabilitesini koruyamamış, 4. sezonda patlamış bir anime.

Son düzenleme:
Erwin öldü hayat bitti😔
Dediklerine katılıyorum, aotta beğenmediğim nokta part olayı bu arada. Ondan da bahsetseydin keşke. Adamlar bilmem kaç part yaptılar 1 bölüm izliyoruz şu kadar zaman sonra 1 bölüm daha gelecek diyorlar. Onun dışında mangası zevkli.

Erwin öldü hayat bitti😔
Dediklerine katılıyorum, aotta beğenmediğim nokta part olayı bu arada. Ondan da bahsetseydin keşke. Adamlar bilmem kaç part yaptılar 1 bölüm izliyoruz şu kadar zaman sonra 1 bölüm daha gelecek diyorlar. Onun dışında mangası zevkli.
Hocam sen hep manga okuyorsun sanırım, ben animasyonları görmeyi seviyorum ya. :D Evet o konuda haklısın bayağı, çok uzun sürüyor ayrı ayrı bölümler.

4. sezon ve sonrası fiyaskodur, AoT benim için 3. part 2. kısıma kadar baştacıdır ama gerisi çöplüktür. Bir sürü yeni karakter, yeni dev türleri, Eldia-Marley olayı ile arap çorbasına dönmüş ortalık. Başlarda kim kimin tarafında, kim kazanıyor, neden savaşıyorlar, Eldia ne, Marley ne, hiç bir şey anlamamıştım, önceki sezonlarda buna ait hiç bir şey anlatılmamıştı. Şu an hala bilmediğim şeyler vardır yüksek ihtimalle. AoT genel olarak da karmaşık bir anime fakat 4. sezon ile iyice çorba oluyor. Gereksiz bir sezon olduğunu düşünüyorum.

Mangaka büyük resmi kurgularken bir çuval inciri berbat ettiği için böyle oldu. İlk sezonlardaki gördüğümüz küçük resim keyifliydi, detaylı bir şekilde anlatılmıştı ve oturaklı ilerliyordu. Mangaka küçük resimden bir anda büyük resme geçirmeye çalıştı herkesi, tonla karakter var hiçbir şeye hizmet etmeyen. Arkadaşın dediği gibi Eldia-Marley olayları zaten çorba olmuş. 4. sezon başlayınca karakter gelişimini hiçbir şekilde görmediğimiz bir Eren çıkıyor. Birkaç bölüm ilerliyor o oluyor bu oluyor, saçma sapan bir orijin hikayesi anlatılıyor, ending kısmına girmeye bile gerek yok zaten.
Ortalama 200 bölümlük bir seriye uzatılabilirdi bu en başında. Mangaka ilk sezonlarda ağır ağır ilerleyip son sezonları şipşak geçivermiş. Arkasından kırbaç vuruluyor mu artık, ittiriliyor mu bilinmez rezil olmuş bir 4. sezon var elimizde yani.

Bu ne saçma bir görüş ilk sezonları gözün kapalı mı izledin ne yaptın? Serinin başından beri kurucu titanın gücünden bahsediliyor ve Eren ona ulaşınca tabii ki de kurucu adı üstünde "kurucu" çok güçlü bir Shifter'a dönüşüyor o güçleri olması gayet normal. Serinin kötü yanı finalinin çok aptalca olması.

Attack on titan, başlangıcında aşırı aksiyonlu gelen ve "bu benim en sevdiğim anime olacak." şeklinde izlemeye başladığım bir animeydi, direkt olarak savaşın başlaması ilk sezonda elbette izleme isteği uyandırıyor. Gel gör ki her şey güzel giderken devlerle savaşmak dışında aynı zamanda şehir içi de keşif birliğinin güzel aksiyonları, güzel sahneler sürerken birden ileriki sezonlara doğru attack on titan, Minecraft'a dönüyor. Eren yeager aynı Minecraft'taki steve gibi sanki gamemode açmış şekilde bir sürü dev oluşturmaya başlıyor. Aşırı saçma, evet devlerin olması bizim gerçekliğimize zaten aykırı fakat sanki envanterini açmış kafasına göre dev spawnlıyor gibi duruyor.

Eren Yeager'in son sezonda bir sürü colossal titan gibi kırmızı devleri toplayıp saldırma sahnesi halen midemi bulandırıyor, bin tane colossal titan yan yana gelmiş saldırıyor. Bu nasıl sahne arkadaş? Birkaç tane görsek neyse, bayağı sınırsız gelmiş yan yana sanki Eren yeager Minecraft gamemode envanterini açmış da spawnlamış gibi. Çok saçma, filmin gerçekçiliğine bile aykırıydı son sezondaki olaylar. Ben keşif birliğinin şehir içinde yaptığı çatışmaları, şehir içinde yaşanan olayları daha çok seviyordum ama onlar bu şekilde gitmek yerine birden 4. sezona geçerken filmin akışını tamamen değiştirdi.

Biz Eren yeager, Levi'nin hayatını vs. görürken birden film 4. sezonda tamamen değişiyor, önümüze daha ileriki çağdaki, karşı şehirde yaşayanların yaşamını koyuyorlar, orada yaşayan asıl colossal Titan'ın, Annie'nin vs. en başından beri attack on Titan'da olduğunu biliyorum ama yine de kafamız karışıyor. Son sezon hiç olmadı, önceki sezonlardaki gibi stabil şekilde ilerlemeliydi. Bildiğin stabilitesini koruyamamış, 4. sezonda patlamış bir anime.

Haklısın. Bence 1, 2, 3diye gidiyor 4 de güzel fakat hem erken bitti hem de saçma bitti sonu.

Yeni konular

Geri
Yukarı