Attack on Titan'da olan mantık hatası

Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Devlerin Wiki'de yazandan çok daha uzun boylu olduklarına emindim. Bunu ispatlamak için ufak bir hesaplama yaptım. Arkadaşlar öncelikle şu fotoğraflara bakalım(4.sezon 7.bölümden)

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Falco'nun Reiner'ın devinin ellerinin içinde çok küçük kaldığını görebiliyoruz. Reiner'ın devinin boyu 1500 cm, Falco'nun boyu ise 140cm. 1500'ü 140'a bölüyoruz. Sonuç 10.7142857143 çıkıyor. Şimdide kendi boyunuzu 10.7142857143 sayısına bölün. Benim boyum 160cm boyumu 10.7142857143 sayısına böldüm çıkan sonuç 14.9333333333 elime metre alıp bu sayıda uzattım. Reiner'ın yaptığı şekilde metreyi avcumun içine sığdırdım. Sığmasına sığdı lakin üst tarafta 1-2Cm'lik boşluk kaldı. 2Cm'i 9.375 ile çarptım sonuç 18.75 çıktı. Yani falconun kafası ile Reiner'ın elinin iç kısmının en üst tarafı arasında 18.75 cm olması gerekirdi. Lakin çok daha fazla boşluk var. Reiner'ın eli de vücuduna oranla çok büyük sayılmaz. Evet bu bir mantık hatası. (yanlışım varsa düzeltin)

Son düzenleme:
Animedeki çizimler yanıltıcı olabiliyor, geçen seferki açtığın konuda da söylemiştim. Eren'in devi ile kürklü olan devin boyu wikide eşit ama yan yana gelene kadar kürklü dev sanki bi 2 kat büyükmüş gibi gözüküyor, bence karşılaşmaya kadar izleyicinin gözünü korkutup karanlık atmosferi pekiştirmeye çalışıyorlar.

Animedeki çizimler yanıltıcı olabiliyor, geçen seferki açtığın konuda da söylemiştim. Eren'in devi ile kürklü olan devin boyu wikide eşit ama yan yana gelene kadar kürklü dev sanki bir 2 kat büyükmüş gibi gözüküyor, bence karşılaşmaya kadar izleyicinin gözünü korkutup karanlık atmosferi pekiştirmeye çalışıyorlar.

Hayır 2 metre daha fazla wikiye göre canavar dev.
Bu arada Eren 15 metre göstermiyor buna %100 eminim .

Falco'nun Reiner'ın devinin ellerinin içinde çok küçük kaldığını görebiliyoruz. Reiner'ın devinin boyu 1500 cm, Falco'nun boyu ise 140cm. 1500'ü 140'a bölüyoruz. Sonuç 10.7142857143 çıkıyor. Şimdide kendi boyunuzu 10.7142857143 sayısına bölün. Benim boyum 160cm boyumu 10.7142857143 sayısına böldüm çıkan sonuç 14.9333333333 elime metre alıp bu sayıda uzattım. Reiner'ın yaptığı şekilde metreyi avcumun içine sığdırdım. Sığmasına sığdı lakin üst tarafta 1-2Cm'lik boşluk kaldı. 2Cm'i 9.375 ile çarptım sonuç 18.75 çıktı. Yani falconun kafası ile Reiner'ın elinin iç kısmının en üst tarafı arasında 18.75 cm olması gerekirdi. Lakin çok daha fazla boşluk var. Reiner'ın eli de vücuduna oranla çok büyük sayılmaz. Evet bu bir mantık hatası. (yanlışım varsa düzeltin)
Orda Reiner tam olarak değişime uğramıyor, Falco'yu korumak amacıyla deve dönüşüyor. Onunla bir alakası olabileceğini düşünüyorum. Öyle bir yeteneği var mı bilmiyorum fakat vücudunun geri kalan kısmından bir bölüme enerji veya kas gücü tarzı bir şeyler aktarıyor olabilir. Yeryüzüne çıktığında vücudunun geri kalanı güçsüz kalmıştı, değişime uğrayan eliyle almıştı zaten Jaw Titan'ı.

Ayrıca hocam animenin tamamı mantığa aykırı, bir tek buna mı takıldınız? :D

Orda Reiner tam olarak değişime uğramıyor, Falco'yu korumak amacıyla deve dönüşüyor. Onunla bir alakası olabileceğini düşünüyorum. Öyle bir yeteneği var mı bilmiyorum fakat vücudunun geri kalan kısmından bir bölüme enerji veya kas gücü tarzı bir şeyler aktarıyor olabilir. Yeryüzüne çıktığında vücudunun geri kalanı güçsüz kalmıştı, değişime uğrayan eliyle almıştı zaten Jaw Titan'ı.

Ayrıca hocam animenin tamamı mantığa aykırı, bir tek buna mı takıldınız? :D
Var olan boyunu aşabileceğini sanmam . Eren Armin'i ve Mikasa'yı korumayı isteyerek dönüştüğü zaman 10 metrelik bir deve dönüşmüştü .

Yeni konular

Geri
Yukarı