ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY mavi ekran hatası

muhammet acar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bundan 2 ay önce RAM almıştım. RAM'i aldıktan 1 hafta sonra PUBG oynarken mavi ekran yedim. Sonra restart attım ve tekrar yedim. Bu 4-5 sefer oldu ve PC açılırken Full mavi ekran yiyordum. İşte müşteri hizmetlerine götürdüm, mavi ekran kodlarını falan söyledim. RAM'den olabilir mi dedim. Gitti baktı, RAM bozuk dedi. Sıfırı ile değiştirdi. Sonra eve gittim. Tekrar PC açtığımda aynı sorun devam ediyordu. Format atmak için internet kafeye gittim ve format attım, attıktan sonra abi BIOS'ta işlemcime overclock yaptı ve RAM'leri 3200 MHz çekti. Anakartım 4400 MHz destekliyor ama işlemciden dolayı 3600 yapamıyorum.

Her neyse, ondan sonra tekrar eve gittim. 1-2 hafta oynadım, bu sefer PUBG-Valorant gibi oyunlarda oyundan atıyordu. Ben de BIOS sıfırladım. İşlemci overclock falan normale döndü. RAM MHz 3000 çektim bu sefer, sıkıntı yok fakat bugün 10 dk önce mavi ekran yedim. Bir de PC bazen donuyor, kilitleniyor, ondan sonra monitör kapanıyor. Restart atmam gerekiyor. Bu sorunlar için sevise mi göndereyim yoksa çözümü var mı?

Ekran kartı: RX580 ROG STRIX.
İşlemci: Ryzen 5 1600X six Core 3.6 GHz.
Anakart: B450M-K Prime 5X.
RAM: G.Skill 3600MHz CL18. 16 GB.
PSU: 650W.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosyayı herkese açık yapın.

Nasıl yapacağım.
Nasıl yapacağım.

Oldumu acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı