ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY mavi ekran hatası

wolfzilla

Femtopat
Daha fazla  
Çok uzun süredir günde bir kaç kere alıyorum bu hatayı sorunu bir türlü bulamadım.

---------------------------------------
Minidump dosyası

Dxdiag Sistem Bilgileri

Sistem Özellikleri Özet

asus b150 pro gaming d3 anakart / i7 6700k / rx580 / 1333 8gb ddr3 ram x2 / 120gb ssd + 1 tb hdd + 500gb hdd / 600w high power psu (sertifikasız) / psu calculator - sistem için gereken 428w
Çözüm için denemeler;

OC yapılmadı / Ramler test edildi / işlemci ve ekran kartı ısısı takip edildi / hddler detaylı sağlık kontrolü yapıldı / ramler yer değiştirildi / usb donanımlar çıkarıldı (fare ve klavye hariç) / win10 temiz format + bütün güncellemeler yapıldı / sistemin kararlılığını bozacak türden emülatör yada virtual pc tarzı programlar yuklenmedi / daha aklıma gelmeyen bütün yolları denedim fakat sonuç yine aynı !!!

Lütfen yardım edin sorun ne ise artık çözeyim şunu delirdim !!!
Kimse yok galiba çözebilecek ?

Tamamdır hocam. Sorun çok yüksek ihtimal ile çözüldü. Gözlem yapın.

Bugun mavi ekran almadım çok teşekkürler.

Fakat şu genel AMD hatası olan WattMan nedeniyle sık sık restart yiyorum.

Ekrar kartının driverını sorun yaşamadığım versiyona düşüreyim mi?
Ekran kartı sürücüsünde eski sorunsuz sürüme dönmeme rağmen yine wattman hatası alıyordum.Ne yaptıysam bu wattman hatasıdan kurtulamadım. Bende uzun araştırmalar sonucu ekran kartına bios atmaya karar verdim ve resimdeki şekilde gpu işlemci hızlarını ayarlayarak bios güncelledim .

Xfx Gtsxxx Modeli ekran kartım.
resim_2021-04-19_172333.png

Wattman hatasını benim için çözmüş bulunmaktayım. 60 saate yaklastı hiç kapanmadan. Bilgisayarda oyun açık, ayrıyeten gün içinde bende kullanıyorum, bazen 4-5 saatlik periyorlarla 2. oyunu bile açıyorum. Fakat hiç restart atmadı. Yardımlar için teşekkürler.

Belki mavi ekran sorunum da ekran kartıyla alakalıydı bilemiyorum fakat sonunda hallettim. Hepinizde teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı