ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY hatası

İşletim sistemi
Windows 10

kenshiin0

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 32GB (2x16GB) RipjawsV DDR4 3600MHz CL18 1.35V Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
Crucial 1TB P5 Plus Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma 660
Ekran kartı
Asus RTX 3070 DUAL-RTX3070-O8G-V2 LHR 256 Bit GDDR
Anakart
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI Amd X570 Soket AM4 DDR4
İşlemci
AMD RYZEN 9 5900x

RAM'leri yanlış takmaya çalıştığım için çok hafif zorlamıştım ondan kaynaklı sorunda olabilir mi?

Dump raporlarınızı inceledim. Söylediğinizi de eklersek RAM hatası gibi görünüyor evet. BIOS'ta RAM bilgisi vermemiş.

RAM'leri yanındaki mandalları açıp kendinize hafifçe çekmek suretiyle çıkarın. Kasanız yan şekilde yerde yatarken mandalları tekrar açın iyice ve RAM'lerden birini slota oturtun. Takarken RAM'in üstündeki minik çizgi boşluğun RAM slotundaki çizgi doluluğa denk geldiğini doğrulayarak tam hizasında yavaşça indirin. Mandallar kapanana kadar bastırın. Önce bir yanını bastırim sonra diğer yanı olmaz. Lütfen buna da dikkat edin.

Ardından RAM testi yapın. İki RAM'inizde düzgün çalışıyorsa yazılım üzerine gidelim.
Müsait zamanda Memtest86 yapıp resimle sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

-Corsair yazılımlarınızı ve MSI Afterburnerı alttaki şekilde kaldırın.
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.

Geri
Yukarı