Attila'nın boyu kaç?

Heian

Decapat
Daha fazla  
Instagram Reels'te dolaşırken Attila'nın boyunun 1.38 olduğunu söyleyen bir video gördüm ilk başta inanmadım. Araştırmak için arattığımda pek de fazla kaynak bulamadım siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram Reels'te dolaşırken Attila'nın boyunun 1.38 olduğunu söyleyen bir video gördüm ilk başta inanmadım. Araştırmak için arattığımda pek de fazla kaynak bulamadım siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kanka Attila'nın boyu hakkında kesin bir bilgi yok. Ancak, dönemin diğer insanlarına göre kısa olduğu biliniyor. Bazı kaynaklara göre boyu 1.38 metre, bazı kaynaklara göre ise 1.50 metre civarında. Kesin bir bilgi yok piyasada. Attilanın boyunun kısa olmasının ergenlik döneminde geçirdiği bir hastalık olduğu hakkında bilgiler de var ama doğruluğuna pek emin değilim.

Kanka Attila'nın boyu hakkında kesin bir bilgi yok. Ancak, dönemin diğer insanlarına göre kısa olduğu biliniyor. Bazı kaynaklara göre boyu 1.38 metre, bazı kaynaklara göre ise 1.50 metre civarında. Kesin bir bilgi yok piyasada.
Bende uzun demiyorum ama yani o dönemin hunları yediği besinlerden ve coğrafyasından dolayı bu kadar kısa olacaklarını sanmıyorum hele ki Attila gibi bir adam.

Geri
Yukarı