ATX kasaya GTX 1050Ti takılabilir mi?

20190729_160726.jpg

Yakın bir zamanda upgrade yapacağım anakart, RAM, ekran kartı, işlemci, power, harddisk bu parçaların hepsini değiştireceğim aklımda bir soru var bu kasaya MSI Gaming X GTX 1050 Ti sığar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz büyük ihtimalle eski darboğaz yapar? Bilgisayarınız özelliklerini yazın ona göre ekran kartı önerisinde bulunalım.

Elinize metreyi alıp ölçün. Ardından MSI'ın sitesinden ekran kartının boyuna, enine, yüksekliğine bakıp karşılaştırın.
baktığım zaman 22.9 cm oluyor ölçtüğümde ise 23cm ölçtüm harddiske geliyor peki harddiski bir üste takabilirmiyim?
İşlemciniz büyük ihtimalle eski darboğaz yapar? Bilgisayarınız özelliklerini yazın ona göre ekran kartı önerisinde bulunalım.
zaten bilgisayarımı sıfırdan upgrade edeceğim.Sadece msi gtx 1050 ti gaming x kasaya sığarmı onu merak ediyorum :)

• 229 x 131 x 39
Ölçüleri bu şekilde, ölçüp bakmanız gerekiyor. HDD'yi en alta alabilirsiniz.

Bunların haricinde yeni bir kasaya geçmeniz daha iyi olacaktır, hava sirkülasyonu açısından. 2. el olarak da alabilirsiniz. 1050Ti yerine de RX 570 düşünebilirsiniz, yaklaşık %45 daha performanslı ve daha ucuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

baktığım zaman 22.9 cm oluyor ölçtüğümde ise 23cm ölçtüm harddiske geliyor peki harddiski bir üste takabilirmiyim?
Takabilirsiniz, bir alta da takabilirsiniz. Bir alt daha uygun sanki.

Hocam yeni ve sirkülasyonu daha iyi bir kasa almanız daha iyi olur.

1400Tl civarı o kart ve RX 570' den daha pahalı ve daha az FPS veriyor işlemcinizi öğrenebilir miyim? Boşuna masraf yapmayın?
Ben de alacak olsam RX570 alırım o ayrı ama 1050ti çok daha sorunsuz. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı