ATX PSU destekli Mini ITX kasa önerisi

Bütçe
Ortalama 2000 TL, maksimum 2500-2600 TL.
@deMarc teşekkürler.

@deMarc bir sıkıntım var, GPU uymuyor H100'e maalesef.

235mm uzunluğu var ve 210mm kasanın max desteği. Sanırsam bütün her şeyden dolayı V1'e kaldım yine.

@BerkayZ87 Bir de şu arkadaşı buldum.

Son düzenleme:
@Mithat Berhan Sugo 16 dün önerdiğim kasalardan biriydi, küp kasalar içinde tasarım çizgisi yönünden en başarılısı bence. 13 litrelik hacmiyle de üçü arasında en ufağı. Linus'un da incelemesi var hatta, 120mm AIO ile deniyor ve gayet güzel sonuçlar da almış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dün baktığımda fiyatı 3200 civarıydı ama 2500'e her türlü bunu alırdım.

Raijintek'in cazibesi PSU farklı bir odada olduğundan CPU soğutucuya mani olmuyor, dolayısıyla oldukça geniş bir soğutucu alanı var ama bu da 9 litrelik ekstra hacmi beraberinde getiriyor. Fakat 9 litrelik ekstra hacme rağmen GPU desteği daha iyi değil, hatta GPU derinliği yönünden 7mm daha sınırlayıcı bir kasa Sugo 16'ya göre.

Konu biraz ilerlemiş ama yaklaşık 10 yıldır ITX sistem kullanan biri olarak yazmak istedim. Benim fikrime göre Sugo13 modelinden daha büyük olan kasalar pek de mini ITX sayılmaz. Taşımaya kalksan, o kadar pratik ve taşınabilir değil. Yeteri kadar küçük de değiller zaten. Midi Tower kadar yer kaplıyor. O kadar büyük kasa alınacaksa, orta boy M-ATX destekli kasalar daha bol, daha ucuz ve daha çok seçenek var. Sugo kasada da ATX PSU kullanılacaksa, 120'lik sıvı soğutma şart.

@Sercan1096 Peki şöyle söyleyim. Açıkçası taşımalık değil ama yine de alandan tasarruf için masamdaki 30 cm uzunluğunda, 30cm boyunda ve 45cm enindeki yer için kasa bakıyorum desem. Yani oraya mATX sığan kasa pek bulamadım.

Thermaltake V1 bu noktada uygun gibi geldi bana. Sugo'lar da keza.

Yeni konular

Geri
Yukarı