ATX PSU destekli Mini ITX kasa önerisi

Bütçe
Ortalama 2000 TL, maksimum 2500-2600 TL.
@Sercan1096 13'ü maalesef direkt eliyorum çünkü elimdeki iki fandan bile en küçük olanı 82mm, kasanınki ise 63mm.

Açıkçası soğutma masrafı yapana kadar PSU alırım diye düşünüyorum küçük soğutucular da pahalı.

@deMarc @BerkayZ87
Amazon.com.tr

Şu arkadaş ATX PSU destekli ve CPU soğutucu desteği de iyi. Açıkçası iyi buldum ve 1 stok.​

Özellikler sayfası.

Son düzenleme:
@Sercan1096 13'ü maalesef direkt eliyorum çünkü elimdeki iki fandan bile en küçük olanı 82mm, kasanınki ise 63mm.

Açıkçası soğutma masrafı yapana kadar PSU alırım diye düşünüyorum küçük soğutucular da pahalı.

@deMarc @BerkayZ87
Amazon.com.tr

Şu arkadaş ATX PSU destekli ve CPU soğutucu desteği de iyi. Açıkçası iyi buldum ve 1 stok.​
Güzel duruyor ancak bu tür kasalarda kullanıcı deneyimi daha ön planda kalıyor genelde.

@BerkayZ87 Amazon olmasına güvenerek bir kumara giriyorum gibi :D
Bu arada dün bahsi geçen Silverstone Sugo 16 modeline baktım da çok profesyonel bir kasa gibi gelmedi. PSU'nun konumlandırması çok iç içe göstermiş her şeyi.

1694193292245.png

Core V1 modeli daha profesyonel duruyor.

1694193543399.png

1694193563458.png

Bu da Metis EVO;

1694193710048.png

Hayırlısı olsun hocam. Metis’i ikinci elde satan birini görmüştüm aslında +50 TL kargo ücretiyle 2000’e satıyordu DH forumda ama Amazon’dan almak daha akıl karı tabii, kurulumu yaptıktan sonra bile iade etme imkanınız var. ötekinden büyük büyük olması dışında şık bir kasa, RGB şeritle içeriyi aydınlatabilirsiniz bile, temperli camınız da var çünkü bunda.

Bu arada dün bahsi geçen Silverstone Sugo 16 modeline baktım da çok profesyonel bir kasa gibi gelmedi. PSU'nun konumlandırması çok iç içe göstermiş her şeyi.

Eki Görüntüle 1937215

ITX kasalarda bu görüntü sık karşılaşılan bir görüntü aslında. Mesela en popüler kasalardan biri olan Ssupd Meshlicious’u incelerseniz PSU’nun uluorta durduğunu görürsünüz onda da. Başka örnekler de var, bazı kasalarda biraz mecburiyet gibi bu durum. Kablolama temiz şekilde yapıldığı sürece bence kötü durmuyor, attığınız örnekte Corsair SF’nin kolayca bükülebilen örgülü kablolarına rağmen kablolama çirkin yapılmış, dağınık olmuş. Çok daha temiz görünebilirdi o kasanın içi.

ITX kasalarda bu görüntü sık karşılaşılan bir görüntü aslında. Mesela en popüler kasalardan biri olan Ssupd Meshlicious’u incelerseniz PSU’nun uluorta durduğunu görürsünüz onda da.
O kasayı biliyorum ancak pek beğenmiyorum. Zamanında şu kanal çok derinlemesine incelemişti, yakın takip ettiğim bir model.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Corsair SF’nin kolayca bükülebilen örgülü kablolarına rağmen kablolama çirkin yapılmış, dağınık olmuş. Çok daha temiz görünebilirdi o kasanın içi.
Onu kasanın düzenini göstermek için örnek amaçlı attım, genel olarak çift odalı tasarım bana kalırsa daha şık gözüküyor. Tabii litreleri aynı sayılmaz, tıpkı SSUPD'nin 14.7L olması gibi.

Onu kasanın düzenini göstermek için örnek amaçlı attım, genel olarak çift odalı tasarım bana kalırsa daha şık gözüküyor. Tabii litreleri aynı sayılmaz, tıpkı SSUPD'nin 14.7L olması gibi.

Ben de çift odalı kasaları seviyorum, iki ITX kasam da o tipte zaten. Zaten bence de en güzel ITX kasalar hep çift odalı modellerden çıkıyor: Dan Cases A4-SFX, Louqe Ghost S1, Iquinix ZX-1, FormD T1 ve yenilerden Fractal Design Terra, hepsi çok güzeller. Ama yine de temiz kablolama yapılmış ve simsiyah bileşenler tercih edilmiş bir Ssupd Meshlicious da güzel görünüyor fikrimce. Bir de termal açıdan muadillerine göre daha performanslı.

Geri
Yukarı