Audi A3 vs A5

Mandokosa

Hectopat
Herkese iyi forumlar öncelikle. Öncelikle arabalar hakkında teknik detaylara hiç hakim değilim, bunu göz onunda bulundurarak çok teknik olmayacak şekilde yazarsanız daha kolay iletişim kurarız. Bütçem maksimum 1.2-1.3m. Hatchback araba kesinlikle düşünmüyorum, istediğim tip tam olarak A5 tipi diyebilirim, ona göre önerilere açığım. Çoğunlukla kendim kullanacağım ama 3-4 kişi de binecek arabaya ara ara. Asıl sormak istediğim şu: 11-12 model A5 almakta sakınca var mıdır, çok yıpranmış olurlar mı yoksa başka markaların daha genç arabalarına mı bakmakta fayda var? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Sonradan gelen ekleme: Bütçe 1.3m
Genel olarak A4 hakkındaki yorumlarınızı da merak ediyorum.

Son düzenleme:
Herkese iyi sosyaller öncelikle. Öncelikle arabalar hakkında teknik detayla hiç hakim değilim, bunu göz onunda bulundurarak çok teknik olmayacak şekilde yazarsanız daha kolay iletişim kurarız. Bütçem maksimum 1.2-1.3m. Hatchback araba kesinlikle düşünmüyorum, istediğim tip tam olarak A5 tipi diyebilirim, ona göre önerilere açığım. Çoğunlukla kendim kullanacağım ama 3-4 kişi de binecek arabaya ara ara. Asıl sormak istediğim şu: 11-12 model A5 almakta sakınca var mıdır, çok yıpranmış olurlar mı yoksa başka markaların daha genç arabalarına mı bakmakta fayda var? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Yaşlı araba almayın hocam bence sıkıntı çıkabiliyor.

Araçta ne aradığınıza göre cevap çok değişir. 1.2-1.3m bütçeyle sıfır sedan da alınabiliyor mesela (örn. corolla). Yaşlı araba ne kadar iyi olursa olsun yaşının getirdiği problemler olacaktır.

"Sanayiye gitmekten çekinmem, çizik kırık çıkık değişen boya umurumda değil; ben aracın gidişine bakarım, aracın bir adı markası olsun" diyorsanız ona göre araba önerilebilir.

"Temiz olsun, aile aracı olsun, çok yakmasın, mtvsi düşük olsun" gibi dertleriniz var mı mesela?

İlla Audi mi istiyorsunuz? Spor araç mı istiyorsunuz? Düzgün mü kullanıyorsunuz; yoksa makas ata ata hız sınırının %50-80 üstünde mi sürüyorsunuz?

Temiz, iyi bakılmış, kilometresi fazla değilse alınır hocam bu model A5.
Kaç km üstü almamayı önerirsiniz?

Araçta ne aradığınıza göre cevap çok değişir. 1.2-1.3m bütçeyle sıfır sedan da alınabiliyor mesela (örn. corolla). Yaşlı araba ne kadar iyi olursa olsun yaşının getirdiği problemler olacaktır.

"Sanayiye gitmekten çekinmem, çizik kırık çıkık değişen boya umurumda değil; ben aracın gidişine bakarım, aracın bir adı markası olsun" diyorsanız ona göre araba önerilebilir.

"Temiz olsun, aile aracı olsun, çok yakmasın, mtvsi düşük olsun" gibi dertleriniz var mı mesela?

İlla Audi mi istiyorsunuz? Spor araç mı istiyorsunuz? Düzgün mü kullanıyorsunuz; yoksa makas ata ata hız sınırının %50-80 üstünde mi sürüyorsunuz?
Araba tecrübem hiç yok. Ehliyet sürecindeyim şuan o yüzden nasıl kullanacağıma dair bir şey diyemem henüz ama aile aracındansa kişisel spor araç istiyorum. Bir tık Audi takıntım var ama saplantı değil tabi ki. Başka markalara da açığım.

Bunların şanzımanı ne dsg mi? Eğer öyleyse şanzımanın açabileceği masrafları bir kenara ayır. 11-12 model yazmışsın ama bu araba 2018 model.

Bunların şanzımanı ne dsg mi? Eğer öyleyse şanzımanın açabileceği masrafları bir kenara ayır. 11-12 model yazmışsın ama bu araba 2018 model.
Kusura bakma ama dediğim gibi şanzıman/dsg vs. teknik konuları bilmiyorum, dediğim gibi araba dünyasına yeni gireceğim. Ek olarak 2 ayrı soru sormuştum orada: 12 model A5 alınır mı ve A4 hakkındaki düşünceleriniz diye, o link A4 ile ilişkili.

Geri
Yukarı