Audi A3 vs A5

Ne alaka dostum konuyla?😃 Volkswagen CC 1.4TSI’da Turbo+Supercharger bulunuyor örneğin?
Turbo+kompresör devri benim bildiğim kapandı gitti. Böyle yazarsan konuyu okuyan biri hala kompresör kullanılıyor sanır. O motorlar eski 1.6 180 lik opellerin 1.6 atmosferikten devşirildiği gibi 1.4 fsi motordan devşirme motorlardı. Müşteriyi denek yerine koya koya bir şeyler yaptılar işte. Vag grubunu da sevmem.

Turbo+kompresör devri benim bildiğim kapandı gitti. Böyle yazarsan konuyu okuyan biri hala kompresör kullanılıyor sanır. O motorlar eski 1.6 180 lik opellerin 1.6 atmosferikten devşirildiği gibi 1.4 fsi motordan devşirme motorlardı. Müşteriyi denek yerine koya koya bir şeyler yaptılar işte. Vag grubunu da sevmem.
Dostum TFSİ veya TSİ farkı bu. Banane VAG’ın kullandığı motordan.

Herkese iyi forumlar öncelikle. Öncelikle arabalar hakkında teknik detaylara hiç hakim değilim, bunu göz onunda bulundurarak çok teknik olmayacak şekilde yazarsanız daha kolay iletişim kurarız. Bütçem maksimum 1.2-1.3m. Hatchback araba kesinlikle düşünmüyorum, istediğim tip tam olarak A5 tipi diyebilirim, ona göre önerilere açığım. Çoğunlukla kendim kullanacağım ama 3-4 kişi de binecek arabaya ara ara. Asıl sormak istediğim şu: 11-12 model A5 almakta sakınca var mıdır, çok yıpranmış olurlar mı yoksa başka markaların daha genç arabalarına mı bakmakta fayda var? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Sonradan gelen ekleme: Bütçe 1.3m
Genel olarak A4 hakkındaki yorumlarınızı da merak ediyorum.
Temiz bakılmış, kilometresi düşük ve bakımları vesaire düzenli yapıldı ve temiz bakıldı ise hiçbir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. A3, A4 ve A5'te. ama ben olsam Audi A3 alırdım. Şu anda zaten dolu paket bir 2020 Audi A3'üm mevcut. Mükemmel araç. Ancak ara ara 3-4 kişi bineceğini söylemişsin, o yüzden Audi A3'ün arkası 3 kişi için bir tık küçük olabilir. O yüzden ben bir tık daha genç olması açısından A4 alırdım, Tasarım öncelikli ise A5. Sana kalmış dostum! 3'üde birbirinden güzel, ancak A3 alırsan bir hayli daha genç bir araba alırsın 2019-2020 model gibi.
Tabi ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurursan en uygun kararı vereceğine inanıyorum. (Biraz uzun bir yazıydı, ancak yardımcı olmuştur umarım 😄😄)

Temiz bakılmış, kilometresi düşük ve bakımları vesaire düzenli yapıldı ve temiz bakıldı ise hiçbir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. A3, A4 ve A5'te. Ama ben olsam Audi A3 alırdım. Şu anda zaten dolu paket bir 2020 Audi A3'üm mevcut. Mükemmel araç. Ancak ara ara 3-4 kişi bineceğini söylemişsin, o yüzden Audi A3'ün arkası 3 kişi için bir tık küçük olabilir. O yüzden ben bir tık daha genç olması açısından A4 alırdım, tasarım öncelikli ise a5. sana kalmış dostum! 3'üde birbirinden güzel, ancak A3 alırsan bir hayli daha genç bir araba alırsın 2019-2020 model gibi.
Tabii ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurursan en uygun kararı vereceğine inanıyorum. (biraz uzun bir yazıydı, ancak yardımcı olmuştur umarım 😄😄)

Öncelikle uzun mesajın için teşekkürler. Konuyu açtığımdan bu yana fikirlerim değişti, Audi'den BMW G20'ye doğru kaydı fikirlerim. Teknik açıdan bakarsak bilemiyorum doğru mu yanlış mı bir karar ama BMW'nin dış görünüşünü cidden çok beğeniyorum.

Öncelikle uzun mesajın için teşekkürler. Konuyu açtığımdan bu yana fikirlerim değişti, Audi'den BMW G20'ye doğru kaydı fikirlerim. Teknik açıdan bakarsak bilemiyorum doğru mu yanlış mı bir karar ama BMW'nin dış görünüşünü cidden çok beğeniyorum.
Güzel karar vermişsin, g20 de çok baba bir araba, severim. "Sanayiden çıkmıyor" gibi söylentiler var ancak iyi bakarsan ve bakımlarını aksatmaz isen hiçbir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. 😄 Ancak g20 7. Nesil diye biliyorum, kaç model tam olarak?

Güzel karar vermişsin, g20 de çok baba bir araba, severim. "Sanayiden çıkmıyor" gibi söylentiler var ancak iyi bakarsan ve bakımlarını aksatmaz isen hiçbir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. 😄 Ancak g20 7. Nesil diye biliyorum, kaç model tam olarak?
2020-2021 First Edition M Sport düşünüyorum hocam. 2M-2.5M bandında fiyatları. 2025'te alacağım o yüzden bir sene kadar acemeliği atmak adına Insignia kullanacağım.

2020-2021 First Edition M Sport düşünüyorum hocam. 2M-2.5M bandında fiyatları. 2025'te alacağım o yüzden bir sene kadar acemeliği atmak adına Insignia kullanacağım.
Anladım. Bütçen onun bir tık altında kalınca, acaba eski mi diye düşündüm. O seri harbiden güzel, şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman, inşallah 2025'te alırsın. 😄

Herkese iyi sosyaller öncelikle. Öncelikle arabalar hakkında teknik detaylara hiç hakim değilim, bunu göz onunda bulundurarak çok teknik olmayacak şekilde yazarsanız daha kolay iletişim kurarız. Bütçem maksimum 1.2-1.3m. Hatchback araba kesinlikle düşünmüyorum, istediğim tip tam olarak A5 tipi diyebilirim, ona göre önerilere açığım. Çoğunlukla kendim kullanacağım ama 3-4 kişi de binecek arabaya ara ara. Asıl sormak istediğim şu: 11-12 model A5 almakta sakınca var mıdır, çok yıpranmış olurlar mı yoksa başka markaların daha genç arabalarına mı bakmakta fayda var? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Sonradan gelen ekleme: Bütçe 1.3m
Genel olarak A4 hakkındaki yorumlarınızı da merak ediyorum.

10-15 yaşını geçmiş dizel alman arabalarından uzak durmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı