Audi A3 vs Golf 6

Good old Toyota 😀
Toyotanın sorunsuz olduğuna şüphe yok elbette ama dediğiniz gibi insanın içine sinmedikten sonra boş. Hem Almanya'da yaşarken Alman arabasına binmesem ayıp olur sanki 😀 İşin şakası bir yana oradaki yetkili servislerden almayı düşündüğüm için ve servis konusunda nereye gidersem gideyim servisten sıkıntı yaşamak istemediğim için Alman otomobili olsun istiyorum.
Dediğim gibi BMW'nin motorlarına hakim değilim. Yanlış bilgilendirme yönlendirme yapmak istemem. En son kullandığım BMW 4 serisi, 3 silindirli 1.5 Turbo bir arabaydı ve gitmiyordu pek. Öte yandan kendi küçük olmamasına rağmen içi oldukça spor ve küçüktü. Çok hoşuma gitmişti. Sürüşüde güzeldi. Bu arada şöyle bir gerçek var; sorunlu mu, kronik sorunları var mı vs. diyoruz ama; en sorunsuz arabalardan Toyota var, ama sürüşü hoşuna gitmedikten sonra. Kimi zaman zevk için sorunluda olsa katlanılabiliyor.
Mercedes'in çok eski modellerinden yenilerine kadar baya bir kullandım veya yakından inceleme binme fırsatım oldu. Aralarında en sevdiğim ve zamanında sahip olduğum W124 kasaydı. Coupeleri artık klasik sayılıyor. W176 A serilerine baktınız mı?
Bu otomobili bilmiyorum biraz araştırayım. Teşekkürler.

Dediğim gibi BMW'nin motorlarına hakim değilim. Yanlış bilgilendirme yönlendirme yapmak istemem. En son kullandığım BMW 4 serisi, 3 silindirli 1.5 Turbo bir arabaydı ve gitmiyordu pek. Öte yandan kendi küçük olmamasına rağmen içi oldukça spor ve küçüktü. Çok hoşuma gitmişti. Sürüşüde güzeldi. Bu arada şöyle bir gerçek var; sorunlu mu, kronik sorunları var mı vs. diyoruz ama; en sorunsuz arabalardan Toyota var, ama sürüşü hoşuna gitmedikten sonra. Kimi zaman zevk için sorunluda olsa katlanılabiliyor.

Mercedes'in çok eski modellerinden yenilerine kadar bayağı bir kullandım veya yakından inceleme binme fırsatım oldu. Aralarında en sevdiğim ve zamanında sahip olduğum W124 kasaydı. Coupeleri artık klasik sayılıyor. W176'a serilerine baktınız mı?

Diğer markalarda facelift olarak geçen şey BMW'de lcı olarak tercüme ediliyor bir nevi ülkemizde makyajlı kasa olarak dediğimiz araçların güncellenmiş hali BMW'de lcı olarak adlandırılıyor. Soldaki araç E90 ve sağdaki araç ise E90 lcı küçük bir makyaj 177 beygirden 184 beygire çıkıyor ve stop kaput çizgisi vs farklılıklar var.

Good old Toyota 😀
Toyota'nın sorunsuz olduğuna şüphe yok elbette ama dediğiniz gibi insanın içine sinmedikten sonra boş. Hem Almanya'da yaşarken alman arabasına binmesem ayıp olur sanki 😀 işin şakası bir yana oradaki yetkili servislerden almayı düşündüğüm için ve servis konusunda nereye gidersem gideyim servisten sıkıntı yaşamak istemediğim için alman otomobili olsun istiyorum.

Bu otomobili bilmiyorum biraz araştırayım. Teşekkürler.

Arkadan itiş zevki için alacaksanız 1 serisi almayın. Yine de istiyorsanız 1.18i veya 1.20i alabilirseniz bu arada makyajsız 1.18i ile 1.20'nin arasında 7 HP fark var sadece.

Dosya Ekleri

• bmw-e90-vs-e90-lci-arka.jpg
    bmw-e90-vs-e90-lci-arka.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 17
BMW'nin hatchback otomobilleri 1 serisi olduğu için 1 serisi bakmıştım. Dün akşamdan beri yerli ve yabancı forumlarda epey bir yorum okudum. Birkaç tane de değerlendirme videosuna baktım. Şimdilik bu modeldeki 1 serisi (1.16 ve 1.18) BMW'lerden uzak duracağım gibi görünüyor. Pek olumlu yoruma denk gelmedim açıkçası. Dizellerini epey öven insanlar var ama dizel düşünmediğim için şimdilik BMW'yi kenara koydum.

Yerinde olsam daha az bütçeye 2011 2012 model guiletta alırdım.

İlla ikisi arasında tercih yapacaksan kesinlikle Audi.
Hocam bu araba konusunda da hiç bilgim yok. Alfa romeo bildiğim kadarıyla italyan arabasıydı. İtalyan araçları konusunda da genel anlamda bilgim yok. Görsel anlamda kötü durmuyor ama sadece dış görünümüne bakarak da araba almak istemiyorum. Bu araçlar hakkında bilginiz varsa aydınlatabilir misiniz?

Geri
Yukarı