Çözüldü Aura Sync Kablo Bağlantısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NITRO

Kilopat
Makaleler
4
Xigmateg Glace 240 sıvı soğutma aldım. İçinden resimdeki kontrolcü ve bu kablo çıktı. Kabloyu herhangi bir yere takamıyorum çünkü her tarafında pinler var. Acaba Aura Sync için uzatma veya ara kablosu olabilir mi?
Kablo nedir ne işe yarar? Resimdeki kontrolcüye nasıl bağlarım?

WhatsApp Image 2020-02-04 at 13.06.36 (1).jpegWhatsApp Image 2020-02-04 at 13.06.36 (2).jpegWhatsApp Image 2020-02-04 at 13.06.36 (3).jpegWhatsApp Image 2020-02-04 at 13.06.36.jpegWhatsApp Image 2020-02-04 at 13.06.37 (1).jpegWhatsApp Image 2020-02-04 at 13.06.37.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PWM kablosu o fanları hızının anakart üzerinden kontrol edilmesi için. Fanları kontrolcüye değil de o kabloya takıp kablonun tekli ucunu da anakart üzerindeki PWM çıkışına takabilirsin. Sitesinde gördüğüm kadarıyla kutu içeriğinde kumanda da var sizin elinizde mevcut mu ? Elinizde kumanda varsa renk kontrolünü de fanların hız kontrolünü de kumanda üzerinden yapabilirsin. Kumanda yok ve fanların hızını kontrol etmek istiyorum dersen de elindeki kabloyu kullanabilirsin. Ama fanlar 6 pinli kabloya olmuyor orayı gözden kaçırmışım.
Soğutucunuz anakart senkronizasyonu desteklemiyor RGB kablosu değil attığınız kablo PWM olabilir mi fan hızı kontrolü için?

Soğutucunuz anakart senkronizasyonu desteklemiyor RGB kablosu değil attığınız kablo PWM olabilir mi fan hızı kontrolü için?
Kontrolcü üzerinde herhangi bir hız kontrol tuşu yok ama. Sadece kablonun tekli ucundaki 4 pimlik dişi kısım, kontrolcü üzerinde led yazan 4 pimli yere uyuyor. Bu yüzden belki argb ise aura ile eşitleyebilir miyim diye merak ettim.

Kontrolcü üzerinde herhangi bir hız kontrol tuşu yok ama. Sadece kablonun tekli ucundaki 4 pimlik dişi kısım, kontrolcü üzerinde led yazan 4 pimli yere uyuyor. Bu yüzden belki argb ise aura ile eşitleyebilir miyim diye merak ettim.
Kontrolcü üzerinde olmasına gerek yok. Anakarttan gidiyor zaten fanlara hız sinyali. Tam emin değilim ürünü bilmediğim için ama genelde bu tarz fanlar 6 pin oluyor kontrolcüye bağlanıyor. Kontrolcüde de PWM çıkış oluyor anakarta bağlanan böylelikle anakarttan hız kontrolü yapabiliyorsunuz.

PWM kablosu o fanları hızının anakart üzerinden kontrol edilmesi için. Fanları kontrolcüye değil de o kabloya takıp kablonun tekli ucunu da anakart üzerindeki PWM çıkışına takabilirsin. Sitesinde gördüğüm kadarıyla kutu içeriğinde kumanda da var sizin elinizde mevcut mu ? Elinizde kumanda varsa renk kontrolünü de fanların hız kontrolünü de kumanda üzerinden yapabilirsin. Kumanda yok ve fanların hızını kontrol etmek istiyorum dersen de elindeki kabloyu kullanabilirsin. Ama fanlar 6 pinli kabloya olmuyor orayı gözden kaçırmışım.

Çözüm
Teşekkürler bilgi için. gayet açıklayıcı ve öğretici oldu. Evet fanlar 6 pinli onu neden 4 pin yapmışlar ve birini neden ARGB fan led kontrolcüsü gibi 3 lü yapmışlar kafama takılmıştı. Ayrıca kontrolcü ve kumandası mevcut. Aklımı karıştıran yer '' bu PWM kablosunun kontrolcü üzerinden takılabilen 4 pinli yuvasının üzerinde led yazması.

Teşekkürler bilgi için. gayet açıklayıcı ve öğretici oldu. Evet fanlar 6 pinli onu neden 4 pin yapmışlar ve birini neden ARGB fan led kontrolcüsü gibi 3 lü yapmışlar kafama takılmıştı. Ayrıca kontrolcü ve kumandası mevcut. Aklımı karıştıran yer '' bu PWM kablosunun kontrolcü üzerinden takılabilen 4 pinli yuvasının üzerinde led yazması.
PWM kablosu dediğime bakmayın anakart üzerindeki fan bağlantıları 4 pinli ve PWM kontrollü oluyor ondan dolayı direkt aklıma öyle geldi 😄 Elinizdeki kablo 3 pin ve 4 pin bağlantılı iki fanı tek çıkışa düşürmek için kullanılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı