Aura'lı migren tedavisi var mı?

• Konuyu başlatan C4a
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 274

C4a

Hectopat
Merhaba. Benim son 4 senedir migren ağrılarım var. Aura evresinden sonra ağrı başlıyor. Aura evresi sorun değil de baş ağrısı ve kusma beni hastanelik ediyor 16 yaşındayım. Babam küçükken böyleymiş yaş ilerledikçe geçmiş.
İlaçlar filan etki ediyor mu?

Ağrı kesiciler, antidepresanlar vs farklı farklı tedavileri var, genel pediatriye gidin ordan gerekirse pediatrik nörolojiye göndersinler. Doğrudan ped nöroya gidemezsiniz diye biliyorum.

Aile hekimi de yönlendirebiliyor sanırım.

Migren maalesef henüz mucezevi bir tedaviye sahip değil. Migren günlüğü tutarak kendinizi ve ilaçların başarısını takip etmenizi öneririm (1).

Diğer taraftan magnezyum takviyesi migren ataklarını önleme potansiyeline sahip (2)

Migren ataklarını önleme potansiyeli taşıyan ve baş ağrılarını hafifletebilen sayısız ilaç var (3)

Genlerinizin etkili olduğu bu hastalık, muhtemelen uzun süre hayatınızda yer almaya devam edecek. Nacizane önerim, 16 gibi genç bir yaşta hastalığınızı tanımak, baş ağrılarınızın ne zaman başlayacağını anlayabilmek, en az ilaç kullanımı dolayısıyla en az yan etki riski alarak baş ağrısı ataklarınızı hafifletebilmeyi öğrenmek için güvenilir kaynakları taramanız.

Migren bölümümüzde birçok sağlıklı bilgi bulabilirsiniz. Migren günlüğü tutabilmeniz için hazırladığımız PDF'i kullanabilirsiniz. İşte tüm detaylar: Migren • Hekimim Yanımda

Merhaba. Benim son 4 senedir migren ağrılarım var. Aura evresinden sonra ağrı başlıyor. Aura evresi sorun değil de baş ağrısı ve kusma beni hastanelik ediyor 16 yaşındayım. Babam küçükken böyleymiş yaş ilerledikçe geçmiş.
İlaçlar filan etki ediyor mu?
Bende de kusmalı baş ağrısı yapacak derecede sinüzit var ve bulduğum tek çözüm kırmızı reçeteli ağrı kesiciler. Onları da az kullanmak gerek çünkü böbrekleri ve karaciğeri çok yoruyor.

Geri
Yukarı