AutoCAD birim hatası

sial

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhabalar AutoCAD line komutu ile çizgi çekerken birimler aşırı sapıtıyor. Aşağıdaki görselde line komutunu kullanıp 100Cm'lik bir çizgi çekmek istedim ama tam olarak aşağıdaki oldu. Bunu nasıl çözebilirim?
AUTOCAD.png

Merhabalar AutoCAD line komutu ile çizgi çekerken birimler aşırı sapıtıyor. Aşağıdaki görselde line komutunu kullanıp 100Cm'lik bir çizgi çekmek istedim ama tam olarak aşağıdaki oldu. Bunu nasıl çözebilirim?Eki Görüntüle 982005

Hiç beceremem bende bunu.
Merhabalar AutoCAD line komutu ile çizgi çekerken birimler aşırı sapıtıyor. Aşağıdaki görselde line komutunu kullanıp 100Cm'lik bir çizgi çekmek istedim ama tam olarak aşağıdaki oldu. Bunu nasıl çözebilirim?Eki Görüntüle 982005

F1 tuşuna basıp 100 yazıp enter deyin düz bir 100 Cm'lik cizgi cizmiş olursunuz.

Elle 100 yazıp, enter tuşuna basmayı denediniz mi?
Sonrasında farenin orta tekerlek tusune seri olarak çift basın. Çizime Zoom yapsın.
Line komudunu kullanmadan 100 yazdığım zaman unknown command diyor, kullanınca her seferinde farklı ölçüler çıkıyor.
Hayır, line komutunu açtıktan sonra, tam resmini attığınız yerde 100 yazıp enter'e basarsanız fareyi tutmakta olduğunuz yöne doğru 100 uzunluğunda çizgiyi çeker.
Zaten elimle 100 yazıp enter yapıyorum ama resimdeki gibi oluyor.

Line komudunu kullanmadan 100 yazdığım zaman unknown command diyor, kullanınca her seferinde farklı ölçüler çıkıyor.
Çizgi çekildikten sonra ESC'ye basmayı dene. sağ üstteki cetvel sembolünden çizginin uzunluğunu ölçebilirsin. 100 olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı