AutoCAD ve günlük kullanım için laptop önerisi

@Bozkorde Oyuncu laptop'u sadece oyun için kullanılmıyo ama onu bir satış taktiği olarak görebilirsiniz. Attığım bilgisayar biraz daha uzun ömürlü olacaktır. Onun dışında attığınız iki sistem karşılaştırmasında Intel ve harici ekran kartı bulunan sistemi almanızı tavsiye ederim. İşlemci olarak Intel orada bir tık daha iyi. 3700U olan bilgisayarda ekran kartı biraz daha güçlü oluyor. Burda biraz seçim size kalmış. Aslında 3700U olan bilgisayarın fiyatı gayet uygun onu almanızı tavsiye ediyorum.

Teşekkür ederim ama oyuncu laptop'u almayı düşünmüyorum.

Bu attığınız laptop güzelmiş ama tek sorum bununla genel olarak kıyaslarsak özellikle işlemci bakımından hangisi daha üst gelir ?

Fiyat performans olarak AMD sistemli makine ondan daha iyi durumda. Grafik olarak Vega 10 diğer 530 a göre daha iyi performans gösteriyor.
3700U o i7'nin sadece %1-3 aralığında performans olarak gerisinde.
Arada ki fiyat farkına AMD li pc ye 8 GB ek ram takviyesi yapmanız iyi olacaktır.

@WhiteFountain Aslında kız arkadaşıma alıcağız o yüzden biraz daha kibar, hafif ve ince bir laptop arıyorum.

Fiyat performans olarak AMD sistemli makine ondan daha iyi durumda. Grafik olarak Vega 10 diğer 530 a göre daha iyi performans gösteriyor.
3700U o i7'nin sadece %1-3 aralığında performans olarak gerisinde.
Arada ki fiyat farkına AMD li pc ye 8 GB ek ram takviyesi yapmanız iyi olacaktır.

Şimdi bende benchmarklara baktım tamda dediğin gibi. Bu laptopu alıcağız büyük ihtimal ve ram konusunun sıkıntı olacağını sanmıyorum ama olursa ekstradan 8gb takarım. Teşekkür ederim önerin için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı