AutoCAD ve SolidWorks mühendislik için hemen öğrenilmeli mi?

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, makine mühendisliğine başlayacağım. İlk yıldan AutoCAD ve SolidWorks öğrenmeye başlamalı mıyım? İleri zamanları mı beklemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğrenmeden de iş bulabilirsin. Fakat öğrenen adam endüstriyel tasarımcıların da işini yapabildiği için patron hem sahada çalıştırmak hem de analizi, tasarımı da aynı adama yaptırabileceği için ona düşen iş yükü fazla olur. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

Hocam bunlar öyle hemen öğrenilcek programlar değil. Öğrendim dersin daha yüzde 20 sinde bile değilsindir. Onu geçtim zaten birinci sınıfta çoğu üniversitede teknik resim ile beraber Autocad aynı anda veya ayrı ayrı olarak öğretilmeye başlanıyor. Teknik resim nedir veya görünüş çizim bu tarz şeyleri kafanda kuramadan çizim yapmak çok zor olacaktır 3 boyutlu düşünmeyi öğrenmen gerek. O yüzden üniversitelerde teknik resim dersi hala veriliyor. 2. sınıfta da Solidworks gösteriliyor genelde bazı üniversitelerde de Catia da var ayrıca hepsinde yok çok kısıtlı.

Hocam bunlar öyle hemen öğrenilcek programlar değil. Öğrendim dersin daha yüzde 20 sinde bile değilsindir. Onu geçtim zaten birinci sınıfta çoğu üniversitede teknik resim ile beraber Autocad aynı anda veya ayrı ayrı olarak öğretilmeye başlanıyor. Teknik resim nedir veya görünüş çizim bu tarz şeyleri kafanda kuramadan çizim yapmak çok zor olacaktır 3 boyutlu düşünmeyi öğrenmen gerek. O yüzden üniversitelerde teknik resim dersi hala veriliyor. 2. sınıfta da Solidworks gösteriliyor genelde bazı üniversitelerde de Catia da var ayrıca hepsinde yok çok kısıtlı.
Hocam Udemy kursu aldım bunun için tam öğrenebilmek adına. Kendimi ekstra geliştirmek istiyorum. Kore,Japonya gibi ülkelerde yaşamak istiyorum. Bunun için diğerlerinden artım olmasını istiyorum.

Geri
Yukarı