AutoCAD ve SolidWorks yazılımları nasıl öğrenilir?

Muhammett44

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 20 yaşındayım lise mezunuyum sadece temel seviye bilgisayar kullanmasını bilen birisiyim yazılım kodlama vs işlerinden hiç anlamam lakin yeni bir işe başlayacağım ve bu işi yapabilmek için AutoCAD ve SolidWorks programlarını profesyonel olmasa da iyi bir şekilde öğrenmem gerekiyor İngilizce bilmiyorum yabancı kaynaklardan faydalanamıyorum ne yapmam gerekiyor programları indireyim dedim aylık abonelik 6.000TL istiyor ne yapacağımı şaşırdım kendim nasıl öğreneceğim bu programları tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, 20 yaşındayım sadece temel seviye bilgisayar kullanmasını bilen birisiyim yazılım kodlama vs işlerinden hiç anlamam lakin yeni bir işe başlayacağım ve bu işi yapabilmek için AutoCAD ve SolidWorks programlarını profesyonel olmasa da iyi bir şekilde öğrenmem gerekiyor İngilizce bilmiyorum yabancı kaynaklardan faydalanamıyorum ne yapmam gerekiyor programları indireyim dedim aylık abonelik 6.000TL istiyor ne yapacağımı şaşırdım kendim nasıl öğreneceğim bu programları tavsiyelerinize ihtiyacım var.
üniversite öğrenimi görüyormuydun?

Öğrenci misin? Öğrenciysen her ikisinin de öğrenci sürümü var. Okul mailin ile kaydolabilirsin. Eğitimler için de youtubeda Türkçe güzel kaynaklar var. Teknik resim çizmeyi biliyorsan program kurallarını öğrenmen yeterli olur.

üniversite öğrenimi görüyormuydun?
hayır lise mezunuyum

Öğrenci misin? Öğrenciysen her ikisinin de öğrenci sürümü var. Okul mailin ile kaydolabilirsin. Eğitimler için de youtubeda Türkçe güzel kaynaklar var. Teknik resim çizmeyi biliyorsan program kurallarını öğrenmen yeterli olur.
lise mezunuyum, youtube baktım düzenli anlatan bir kanal bulamadım aklınızdaki kanalları yazar mısınız, teknik resim çizmeyi bilmiyorum

lise mezunuyum, youtube baktım düzenli anlatan bir kanal bulamadım aklınızdaki kanalları yazar mısınız, teknik resim çizmeyi bilmiyorum

Teknik resim çizmeyi bilmiyorsan çizim mantığını anlamakta zorlanabilirsin. Autocad için eğitimi hatırlamıyorum ama Solidworks için linki bırakayım.

Solidworks Eğitimi

tanı

tanıdık herhangi üniversite okuyan üzerinden ile autocad öğrenci kullanabilirsin tek seferlikte kurs satın alabilirsin ama bence youtubede geniş eğitimler var

tanı

tanıdık herhangi üniversite okuyan üzerinden ile autocad öğrenci kullanabilirsin tek seferlikte kurs satın alabilirsin ama bence youtubede geniş eğitimler var.
teşekkür ederim

Teknik resim çizmeyi bilmiyorsan çizim mantığını anlamakta zorlanabilirsin. Autocad için eğitimi hatırlamıyorum ama Solidworks için linki bırakayım.

Solidworks Eğitimi
bu iki programı öğrenmeden önce teknik resim çizmeyi öğrensem nasıl olur??

Meslek lisesinde bilgisayarlı makine imalatı bölümünü okusaydın şu an bayağı bilgin olurdu. Orada elle teknik resim çizimi, Solid, Mastercam, catia, AutoCAD hepsi öğretiliyor. Bana kalırsa parça çiziminde montajda en güzeli Solid ama Mastercam catia da ona benziyor. Ama AutoCAD tam bir eziyet parça çizimlerinde.

bu iki programı öğrenmeden önce teknik resim çizmeyi öğrensem nasıl olur??
Eğer vaktin varsa iyi olur ama youtubeda düzgün eğitim var mı bilmiyorum. Zaten programla çizim yapacağın için mantığını ve genel kuralları öğrenmen yeterli yani izlerken çizim yaparak vakit kaybetme. Programla çizim yapacağın için elle çizime ihtiyacın olmayacak.

Meslek lisesinde bilgisayarlı makine imalatı bölümünü okusaydın şu an bayağı bilgin olurdu. Orada elle teknik resim çizimi, Solid, Mastercam, catia, AutoCAD hepsi öğretiliyor. Bana kalırsa parça çiziminde montajda en güzeli Solid ama Mastercam catia da ona benziyor. Ama AutoCAD tam bir eziyet parça çizimlerinde.
maalesef açık lise mezunuyum

Eğer vaktin varsa iyi olur ama youtubeda düzgün eğitim var mı bilmiyorum. Zaten programla çizim yapacağın için mantığını ve genel kuralları öğrenmen yeterli yani izlerken çizim yaparak vakit kaybetme. Programla çizim yapacağın için elle çizime ihtiyacın olmayacak.
hocam baktım teknik resim çizme kursları var internette o zaman önce teknik resim çizmeyi öğreneyim sonra autocad öğreneyim en son solidworks'e geçerim bu şekilde planladım mantıklı mı? Yoksa bu programlara geçmeden önce teknik resim öğrenmenin dışında öğrenmem gereken başka bişey var mı??

Geri
Yukarı