Avast %100 CPU kullanımı

Sebebi? Kaynak ve kanıtlar sunun lütfen?
Sağlıklı olmuyor.

Tam olarak nasıl yaptığınızı kısa bir şekilde anlatırsanız çok sevinirim.
1.png

Buraya gir "Avast" bul. Windows 10'da nerede olduğunu bilmiyorum.

Bende de geçen Kaspersky yapmıştı. Sistemi 5-10 dakika dinlendirip tekrar açtığımda sorun düzeldi. Kaldırmak istiyorsanız da denetim masasından kaldırmayın. Kendi kaldırma aracı var.

Sorun düzelmezse Avast ayarlarından tamir etmeyi deneyebilirsiniz.
Hocam bugüne kadar hiç olmadı.
Konuyu oluşturmadan önce sizin yaptığınız gibi bilgisayarımı 10 dakika gibi bir süre kapalı beklettim.

Sağlıklı olmuyor.

Hibit uygulamasını yıllardır kullanırım, uygulamaların normal uninstall kaldırma araçlarına göre, hiç kurulmamış gibi sistemin kökünden programları söküp atmakta. Hangi program olursa olsun, kaldırılsa dahi, şu dizinler de, kalıntılarına rastlamanız mümkündür garanti ederim. Windows temp, appdata, localappdata, locallowdata, common files, C:\program data ve registry kayıt defteri girdileri vs uzar gider uygulama adlarıyla arama yaparak bakmanız yeterli. Kaldırıldığından emin olduğunuzu zannedersiniz programları Vb'leri, ancak bu bölgelere baktığınızda, kaldırdığını düşündüğünüz programın yüzlerce MB veya GB boyutlarında, kalıntılarına log dosyalarına rastlamanız kaçınılmazdır.

İşte burada hibit uygulaması özellikle bu dizinlerde ki, kalıntıları dahi kısayollarla beraber sistemden tamamen kaldırır ve arındırır. Gelişmiş uzman kipi kullanılarak tarama yapıldığında göreceksiniz ki, neler varmış sistemde kaldırılmayan. Kaldırılamayan programları dahi otomatik olarak kaldırma özelliğine sahip. Ayrıca temizlik işlevlerini de yapmanız mümkün uygulama üzerinden. Saymakla bitmeyecek birçok özellikleride, bünyesinde barındırmakta üstelik. Boşuna vermem bir programı kolay kolay. Kullandıkça ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. :)

Bunu kullanmam için güvenli mod açmam şart mı?
Antivirüs programları gelişmiş yapıya sahip olduğundan güvenli modda silmezseniz sistemde kalıntıları kalabiliyor. Programı güvenli modda değilken çalıştırın. O soruyor, güvenli moda geçmek isterseniz direkt sistemi yeniden başlatıp güvenli modda açıyor. Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatırsanız normal bir şekilde açılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı