Çözüldü Avast virüs bulamazken Malwarebytes 15 tane buldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MustaFA 07

Hectopat
Daha fazla  
Gerçekten şaştım kaldım. Avast; mükemmel, bilgisayarınız güvende derken bugün Avast'ı silip Malwarebytes yükledim ve ilk taramamda 15 tane virüs buldu.

Bu arada bir şey itiraf etmek zorundayım. Oyunlarımı korsan yükledim. Ama ne yapayım? Benim param yok, babam da asla vermez. Ben de ne yaptım? Korsan aldım ama aldığım korsanları hep antivirüsle taradım ama bu beni gerçekten şaşırttı.
Oyunlarıma bir şey olmasını istemiyorum. Onlar dışında hangi virüsleri silebilirim?
Fotoğrafını atıyorum.

GH.PNG

GH2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PES 2013, Cheat Engine, GTA San Andreas, NFS Underground 2 bunlar hile ve oyun sanırım. Korsan silmek istemiyorum dediğin için bunları silmemelisin.
Bilmeden konuşmayın. Avast'da varsayılan olarak PUP tespiti açık değil. Malwarebytes de PUP bulmuş. Avast ayarlarından PUP korumasını açsaydınız muhtemelen bulurdu. Malwarebytes'den karantinaya atarak temizleyebilirsiniz. Karantinaya attıktan sonra silmeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Gerçekten şaştım kaldım. Avast; mükemmel, bilgisayarınız güvende derken bugün Avast'ı silip Malwarebytes yükledim ve ilk taramamda 15 tane virüs buldu.

Bu arada bir şey itiraf etmek zorundayım. Oyunlarımı korsan yükledim. Ama ne yapayım? Benim param yok, babam da asla vermez. Ben de ne yaptım? Korsan aldım ama aldığım korsanları hep antivirüsle taradım ama bu beni gerçekten şaşırttı.
Oyunlarıma bir şey olmasını istemiyorum. Onlar dışında hangi virüsleri silebilirim?
Fotoğrafını atıyorum.

Eki Görüntüle 1044902

Eki Görüntüle 1044903
En temiz işlem için sistem geri yükleme noktanız varsa öyle sistemi sıfırlayın.

Artı -3 Eksi
Korsan yüklenebilir ancak indirdiğiniz sitelere dikkat edin, yorumları vs okuyun varsa.
İçki kumar vs bağdaştırması yanlış tabii ama sen yine de olumsuz bir şey söyleme babana karşı, konuş, derdini anlat. Bir sorunun sıkıntın olursa da burada forumda bizlerle paylaş, bilgilerimiz dahilinde yardımcı oluruz.

Ben de korsan şekilde oyun kullandım, telefonda modlu APK vs var, sorunsuz kullanıyorum ancak güvenli siteler önemli.

Ha maddi durumunuz yeterli olunca, hakkını vermek isteyebilirsin mesela o ayrı elbette. Hak eden uygulamalar, oyunlar var çünkü :)

Genellikle deneme amaçlı korsan, beğenilirse de satın alınması tarafındayım.

Malwarebytes ise gayet iyidir virüsler konusunda.

Neden Avast'ı sevmiyorsunuz? Açıklayın arkadaşım. Çocuk yardım istemiş siz Avast Avast diye bağırıyorsunuz. Yazık...
Hocam şöyle örnek veriyim benim pc açılış sürem 3 saniye Avast indirdim 1000 saniyeye çıktı, şu anda kaspersky de var yine 3 saniye

Artı -1 Eksi
2. defa soruyorum merakımı mazur görün virüsleri karantinaya alıp sildiğimde oyunlar zarar görür mü bayağı ilerlemem var da?

Maalesef ben de Kaspersky'ı sevmiyorum yüklediğimde çok kasıyor ve bilgisayar ekranı simsiyah olup donuyor.

Benim attığım mesaja bak. Logu buraya yapıştır korsan olanları silmeyiz. Sen istiyorsan.
Hocam şöyle örnek vereyim benim PC açılış sürem 3 saniye Avast indirdim 1000 saniyeye çıktı, şu anda Kaspersky de var yine 3 saniye.

Hocam sallamayın.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı