Avast Premier Svchost.exe virüs uyarı sorunu

DarkerThaNight

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda Avast Premier kurulu bir kaç gün önce bu uyarıyı aldım bende Malwarebytes Anti-Malware kurup hepsini temizledim hemde yaklaşık 1400 küsur tane malware buldu. Hepsi bir chrome ekletisine bağlıydı bende nasıl oldu anlamadım. Ama hala yaklaşık 10-15 dakika da bir sürekli resmini attığım uyarıyı veriyor Avast Premier. Ama Malwarebytes Anti-Malware ile arattığımda ise hiçbir virüs bulamadı. Yardım edebilirseniz sevinirim bu bir virüs müdür yoksa sadece anti-virüs programı onu virüs olarak görüyor ve virüse ne yapmam lazım?
bu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu diğer antivirüs programları yapıyor mu bilmiyorum ama ben bu soruna en çok Avast'ta rastladım. Svchost'u virüs olarak algılıyor System32'de olduğundan birşey yapmıyorum. Şahsen daha öncelerde de bu sorunla karşılaştım Avast'ı kaldırıp, tekrar kurduğumda düzeldiğini gördüm. Avast'ın böyle sorunları çıkıyor. Nede olsa ücretsiz. Benim önerim Virus Total ile bi bak dosyaya. Büyük ihtimal "baba" AV programları virüs olarak algılamaz diye düşünüyorum. Hatta çoğu.

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun? İE veya Win 10 Microsoft tarayıcısını kullanıyorsan o uyarıyı verebilir farklı tarayıcılarda deneyin ve indirme programı kullanmadan indirin ne indiriyorsanız. Bağlandığınız sitedeki içeriği zararlı olarak görüyor. Farklı bir İS ile girdiğiniz sitelere tekrar girip kontrol edebilirsiniz.
Ne indirdiğinizi veya site tam adreslerini yazmadan birşey diyemez kimse.

MalwareBytes'ın veritabanında ekli değil, o yüzden bulamıyor.

Avast! ile tam tarama yapın. Sistemine zararlı enjekte olmuş olabilir.

Verdiğin uyarı ayrıntısını tam paylaşmasan da http://d26yaxxlnmhaem.cloudfront.net:80/Public/softs/chelf/6.6.0.16/all/0908chelfUP.exe bu adres gibi gözükmekte. Dosyayı indirip VT'de tarattığımda ise çıkan sonuç bu şekilde.

Antivirus scan for c1494b270a303314adfd3c3a6227dd31a7f3e99f263935d2df33fa9709764ef7 at 2016-11-18 18:37:32 UTC - VirusTotal

Avast!'ın yetersiz olduğunu belirteyim.

Çözemezsen bu adımları uygula.

Avast!'ı kaldır. Comodo IS yazılımı kur. Free Internet Security | Why Comodo Internet Security Suite for PC?

Veritabanını güncelle. Tam tarama yap.

AdwCleaner ile Reklam Temizliği Konudaki belirtildiği gibi uygula.

Bu adımlardan sonra sistemde zararlı varsa silecek ve tekrardan yönlendirme olursa güvenlik duvarı ve diğer bileşenler zararlıyı engelleyecektir.

Avast ile zaten tam tarama yapmıştım yinede bir şey çıkmadı şimdi senin dediğin programı indirip deneyeceğim

MalwareBytes'ın veritabanında ekli değil, o yüzden bulamıyor.

Avast! ile tam tarama yapın. Sistemine zararlı enjekte olmuş olabilir.

Verdiğin uyarı ayrıntısını tam paylaşmasan da http://d26yaxxlnmhaem.cloudfront.net:80/Public/softs/chelf/6.6.0.16/all/0908chelfUP.exe bu adres gibi gözükmekte. Dosyayı indirip VT'de tarattığımda ise çıkan sonuç bu şekilde.

Antivirus scan for c1494b270a303314adfd3c3a6227dd31a7f3e99f263935d2df33fa9709764ef7 at 2016-11-18 18:37:32 UTC - VirusTotal

Avast!'ın yetersiz olduğunu belirteyim.

Çözemezsen bu adımları uygula.

Avast!'ı kaldır. Comodo IS yazılımı kur. Free Internet Security | Why Comodo Internet Security Suite for PC?

Veritabanını güncelle. Tam tarama yap.

AdwCleaner ile Reklam Temizliği Konudaki belirtildiği gibi uygula.

Bu adımlardan sonra sistemde zararlı varsa silecek ve tekrardan yönlendirme olursa güvenlik duvarı ve diğer bileşenler zararlıyı engelleyecektir.
Yardımın için gerçekten çok teşekkürler aynen dediğin gibi çıktı. Avast'ı kaldırıp Comodo yu kurdum virüs veritabanını güncelledikten sonra tarattığımda 14 tane virüs buldu ve temizledi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı