Avast Router Uyarısı

YesNos

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkeze merhaba. Bu gün avast' ta virüs taraması yaparken ağ taraması da yaptım sonra bir şey gördüm. Hacker felan diyor. Cok endiselendim. Bilgi felan çalabilir diyor. Bu zararlı bişey mi ? Nasıl ayar yapabilirim ? Router ayarlarına tıkladıgımda aşadağiki resimdeki gibi oluyor. Lütfen yanıtınızı bekliyorum.

bandicam 2014-12-17 01-49-20-151.jpg
bandicam 2014-12-17 01-51-50-803.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Avast'ın demek istediği router cihazının uzaktan kontrol edilme özelliği açık, eğer cihazının şifresini değiştirmediysen uzaktan müdahale edilebilir. Default ayarlardaysa şifren, değiştir veya uzaktan kontrol işlevini kapat.

Nereden değiştirebilirim? İşlevi nereden kapatabilirim? Router'in ne oldugunu bile bilmiyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD ya da komut istemi aç ve komutu gir:
Kod:
ipconfig
Varsayılan ağ geçidinde yazan IP'yi tarayıcına yaz ve modem arayüzüne gir. Varsayılan kullanıcı adı ve şifre modemin kutusundaki belgede yazar. Yoksa modelini yaz, biz söyleriz.

Arayüze girdikten sonra şifreyi değiştir ve uzaktan kontrol özelliğini kapat. Arayüze giremezsen Avast'ı kaldır. Sonra tekrar kurarsın. Ayrıca Metin 2 gibi oyunlar vakit kaybıdır. Daha kaliteli oyunlara yönelmeni tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı