Avast'a neden zararlı deniliyor?

A-V öneri konularında birisi Avast önerirse diğeri çıldırıyor, neymiş Avast veri çalıyormuş. Her neyse makaleye geçelim,

Gizlilik!
Evet bazı arkadaşlar Avast veri çalıyor diyor, evet doğru. Peki sizin kullandığınız hangi uygulama veri çalmıyor?

1622295191482.png

Güçsüz A-V!
Mesela Avast'a güçsüz bir A-V diyorsunuz, sizin kullandığınız hangi A-V'nin zayıf yönü yok?

1622295202760.png

Sponsorluk işi!
Yok neymiş efendim Avast AV-TEST ile anlaşıyor. Eğer anlaşsaydı tüm A-V'ler anlaşıp kendini Full diyerek geçerdi. Yani öyle bir şey yok!

1622295223742.png

Kendini virüs sanıyor!
Bunu size kim kanıtladı? Yani soruyorum. Avast kendine virüs diyor ise kanıt istiyorum.

1622295239209.png

Fazla kaynak tüketimi!
Ben Avast kullandığımda kaynak tüketmiyordu. Fotoğraf atarak Avast'ın kaynak tükettiğini kanıtlayın bakalım

Eğer eklemediğim bir şey varsa söyleyin ben cevaplarım. Her A-V yazılımı iyidir. Kötü diyemezsiniz. Ama eksik yanlarını söyleyebilirsiniz. Yaptığınız şey emek hırsızlığı.

Benim babam 1 yıl önce Avast indirmiş bilgisayarıma. Tam tarama yapmış ve virüs bulaşmış gözüküyor. Bana gösterdi. Virüsün dosya konumunu açınca kendi setup dosyasıydı virüs diye algıladığı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takım tutar gibi güvenlik yazılımı tutanları anlamıyorum. Sanki cebine para giriyor, adama bak. Ne bu fanboyluk? Hangisi çalmıyor nedir? Gizlilik sözleşmesine onayı siz veriyorsunuz, onlar değil. Veri işlemek başkadır, satmak başkadır. Avast! çöptür, çöp kalacaktır. Kaspersky, ESET, Symantec kullanın arkadaşım. Verilerini Google'a Facebook'a satanlarla uğraşmayın. Makale sahibini de dikkate almayın. Belli ki cebine üç beş kuruş koymuşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Firmanın geçmişi kötü. Daha önce kullanıcı verilerini izinsiz bir şekilde toplayıp sattılar. Aynı firmanın CCleaner adındaki başka bir yazılımı da çeşitli skandallara bulaştı. Yani zararlı diyenler boşu boşuna demiyorlar bunu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı