Avast'a virüs denmesinin sebepleri nelerdir?

Idp generic sezgisel tespittir. Mikrofon kamera gibi erişim istediği için uyarı vermiştir. Ben de yükledim bende neden vermedi.
Avast bulamıyor. Sana Avast'ın bulduğu walware virüsunun virus Total ile tarattım 43 tanesi daha buldu. Avast'ın kendini de tarattım neden bulmadı :D.

Norton - Şikayetvar
Bankaların kullandığı virüs koruyucusuna da bak. Kimseyi memnun edemezsin. Her antivürus programı için geçerli bu.

Dosya Ekleri

• 1608028314793.png
    1608028314793.png
    10,3 KB · Görüntüleme: 52
Idp generic sezgisel tespittir. Mikrofon kamera gibi erişim istediği için uyarı vermiştir. Ben de yükledim bende neden vermedi.
Avast bulamıyor. Sana Avast'ın bulduğu walware virüsunun virus Total ile tarattım 43 tanesi daha buldu. Avast'ın kendini de tarattım neden bulmadı :D.

Norton - Şikayetvar
Bankaların kullandığı virüs koruyucusuna da bak. Kimseyi memnun edemezsin. Her antivürus programı için geçerli bu.

1. Mikrofon ve kamera kullanması bunun virüs olduğu anlamına gelmez. Avast daha neyin virüs olduğunu göremiyor.
2. Avast virüs olmayan şeyleri bile virüs olarak görebiliyor. Bunu onlarca kez yaşadım.
3. Norton ne alaka? Forumda Norton kullan diyen biri bile olmadı.

2.Avast virüs olmayan şeyleri bile virüs olarak görebiliyor bunu onlarca hez yaşadım.
Onlarca kez aslında virüs olan dosyanın temiz olduğunu sanıp antivirüsün kendisine suç atanı gördüm. Yanlış tespitler her firmada olur, bu Avast'a özgü bir şey değil. Bazılarında az bazılarında fazladır ki Avast bu konuda gömüldüğü kadar kötü değil. Adı çıkmış işte, her hatası göze batıyor.

1. Mikrofon ve kamera kullanması bunun virüs olduğu anlamına gelmez. Avast daha neyin virüs olduğunu göremiyor.
2. Avast virüs olmayan şeyleri bile virüs olarak görebiliyor. Bunu onlarca kez yaşadım.
3. Norton ne alaka? Forumda Norton kullan diyen biri bile olmadı.
Ben neden yaşamadım dostum? Bir kere bile. Davranış kalkanı ile virüslü dosyaları ayırt edemeyen biri gelmiş yorum yapıyor. Dostum öğren öyle gel rica ediyorum. Ayrıca Avast'ın Şikayet Var linkini attın. Norton gibi bilindik ve bankaların kullandığı virüs programını. bile gömen insanlar varken Avast'ın adı çıktığı için gömecek insan çok. Örnek olsun diye attım sadece.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-15 135313.jpeg
    Ekran görüntüsü 2020-12-15 135313.jpeg
    107 KB · Görüntüleme: 52
Avast virüs değil ancak spyware. Yani PC kullanım bilgilerinizi, istatistikleri, girdiğiniz siteleri vs. toplayan casus bir yazılım. Avast´ı geliştiren firmanın daha sonra bu bilgileri 3. taraf şirketlere sattığı ortaya çıktı. O günden beri de bu skandalla anılıyorlar. Güvenlik sağlaması amacıyla üretildiği iddia edilen bir yazılımın tam tersi bir şekilde insanların güvenlerini zedeleyen böyle bir suça alet edilmiş olması mide bulandırıcı bir durum.

Kimse inanmak zorunda değil. Eğer hata alırsa görecek zaten. Benim tavsiyem bu konularda çoğunluğun önerdiği programa göre hareket etmeniz. Bu kadar kişi boş yere kendilerini yırtmaz zaten kaç tane konu var. Daha kaliteli olanlarını kullanmanızı öneririrm. Bitdefender, Comodo, Kaspersky, mcaffe vb.
Böyle haberler var. Bu skandaldan sonra güvenilir olup olmayacağı soru işareti. Yani bu haberler ve uyarılar boşa değil.

Avast virüs olmayan şeyleri bile virüs olarak görebiliyor. Bunu onlarca kez yaşadım.
Sizdeki gene iyi, bendekine bir şey oldu, 2017-2018 (3-4 senedir) gibi format attığımızdan beri bir nevi çalışmıyor, her taramada virüs yok diyor. Ailem de gizliliğin ve AV'lerin önemini hala anlamış değil. Veri satıyor diyorum, alternatif yok onu kullanacağız diyorlar, Chrome tarayıcısı ve Google arama motoru için de dediler, ne oldu, Firefox ve DuckDuckGo'ya geçtim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı