Avast'ı silmek sorun çıkarır mı?

Kaspersky dışındakiler çöp, kullanmamamız kullanmanızdan daha iyi falan gibi şeyleri kabul edemiyorum ya. Daha iyidir eminim Kaspersky ama o kadar adam toplanmış yıllardır bir şeyler yapıyorlar, bizimkiler evinde oturmuş sağa sola yazı yazıyor "çöp o!". Birkaç aydır windows 7'de windows 10'da (ikisi de oldukça düşük cihazlar) S8+'de ve İPhone 8'de kullanıyorum hiç birinde bir sorun yaşamadım. Ne kadar koruduğunu tartışanların zaten testleri kendilerinin yapabileceklerine, güvenlik açıklarına hakim olduklarına falan eminim bu şekilde yazdıklarına göre.

Nasıl sildiğinize bağlı. Avast'ın resmi yönergelerini takip edip kendi uygulamasıyla güvenli modda sildiyseniz sorun çıkmaycağını düşünüyorum. Avast sildikten 5 dakika sonra Kaspersky yüklemiştim. İkisi de sorun çıkartmadı.

Fanboylar toplanmış.

Silebilirsin silmezsin sana bağlı o durum, başarılı bir Anti-Virüs yazılımdır Avast!/AVG. Yalnız Anti-Virüs yazılımları arasında gömlek değiştirir gibi değiştirme yapmayın. Kaspersky' da başarılı.
Bütün yorumları okudum. Anladım galiba demek istediklerinizi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanboylar toplanmış.

Silebilirsin silmezsin sana bağlı o durum, başarılı bir Anti-Virüs yazılımdır Avast!/AVG. Yalnız Anti-Virüs yazılımları arasında gömlek değiştirir gibi değiştirme yapmayın. Kaspersky' da başarılı.
Fanboylukla alakası yok, birkaç sene önceki sürümleri fena değildi ama son sürümleri çok sıkıntılı, kaldırması da temizlemesi de. Kaspersky Free sürümü varken Avast kurulmasını önermiyorum. Bilip bilmeden herkesi fanboylukla suçlamak da senin deneyimini(!) ortaya koyuyor zaten.

Fanboylukla alakası yok, birkaç sene önceki sürümleri fena değildi ama son sürümleri çok sıkıntılı, kaldırması da temizlemesi de.
Temizlemesi gerek Denetim Masası gerek Aswclear ile oldukça kolay. Deneyim konusunda ise övünmeyi sevmem ama bu bölümde 1341 tane mesajım var. Mesaj = bilgi değil bu arada.

Bu arada geçen sene Avast'ın kullanıcı verilerini Jumpshot'a sattığı ortaya çıkınca Jumpshot'u kapatmıştı. Kimbilir daha hangi aktiviteleri satıyor el altından. Satmış olduğu kullanıcı verilerini tekrar yazalım, böylece Avast'ı tercih etmemek için apayrı bir neden daha olduğunu bilin.

Bu arada geçen sene Avast'ın kullanıcı verilerini Jumpshot'a sattığı ortaya çıkınca Jumpshot'u kapatmıştı. Kimbilir daha hangi aktiviteleri satıyor el altından. Satmış olduğu kullanıcı verilerini tekrar yazalım, böylece Avast'ı tercih etmemek için apayrı bir neden daha olduğunu bilin.

O zaman Google' de kullanmayalım? Verileri o da topluyor. Kaspersky' da veri topluyor, Avast!' da. EULA' yı kabul edince artık o veri toplamak oluyor. Zaten çoğu Anti-Virüs yazılımı veri toplamaya ihtiyaç duyuyor düzgün çalışmak için. Ek olarak veri toplama ayarı Avast!/AVG üzerinden kapatılabiliyor.

Geri
Yukarı