Avast'ın bulduğu bu virüs nedir?

gamer94

Yoctopat
Online film izleme sitelerinin çoğunda bu uyarı karşıma çıkıyor. Avast'ta çıkıyor sadece. Malwarebytes uyarı vermiyor.

1 değil 2 değil, tıkladığım çoğu film izleme sitesinde bu uyarı çıkınca bana virüs olma ihtimali düşük geldi. Her yerde aynı virüs olamaz bence. Sonra bu uyarı gelince kapatıyorum uyarıyı ve film izlemeye devam ediyorum. Bir daha uyarı çıkmıyor. Sadece siteye ilk kez girince bu uyarı çıkıyor.

Örnek olması açısından şunu koyuyorum. Hepsi aynı uyarıyı veriyor sadece siteye ilk girişte. Reklam olmaması için sitenin ismini kapattım. Zaten tek bir siteden gelmiyor bu uyarı.

Bu arada sistemde tam tarama yapınca Avast, Malwarebytes herhangi bir virüs bulmuyor. Bu siteleri VirusTotal'de tarattım ve yine virüs bulmuyor.

1672243838197.jpeg

Online film izleme sitelerinin çoğunda bu uyarı karşıma çıkıyor. Avast'ta çıkıyor sadece. Malwarebytes uyarı vermiyor.

1 değil 2 değil, tıkladığım çoğu film izleme sitesinde bu uyarı çıkınca bana virüs olma ihtimali düşük geldi. Her yerde aynı virüs olamaz bence. Sonra bu uyarı gelince kapatıyorum uyarıyı ve film izlemeye devam ediyorum. Bir daha uyarı çıkmıyor. Sadece siteye ilk kez girince bu uyarı çıkıyor.

Örnek olması açısından şunu koyuyorum. Hepsi aynı uyarıyı veriyor sadece siteye ilk girişte. Reklam olmaması için sitenin ismini kapattım. Zaten tek bir siteden gelmiyor bu uyarı.

Bu arada sistemde tam tarama yapınca Avast, Malwarebytes herhangi bir virüs bulmuyor. Bu siteleri VirusTotal'de tarattım ve yine virüs bulmuyor.

Eki Görüntüle 1616563
Hocam pek bilmiyorum ama chorme sen izin vermesen bile gerekli olan çerezeleri indirmeye çalışıyor heralde bendede kaspersky security cloud var bazı sistelerde böyle uyarılar veriyor.

Reklam Engelleyici dışında herhangi bir eklenti kullanmıyorum. Telefonda çıkmıyor bu uyarılar aynı virüs programları olmasına rağmen. Sadece bilgisayarda çıkıyor.

Sanki gereksiz reklamları virüs olarak algılıyor gibi. Ama bilmediğim için sizlere danışıyorum. Sadece sitelere ilk giriş anında çıkıyor bilgisayarda.

Avast'ın web koruması kararlı çalışan bir yapıya sahip değil. Blacklist'inde birçok yanlış tespit var, hatta gördüğümü bildiriyordum teknik desteğe, onlar da özür dileyip düzeltiyordu.

Başka bir antivirüs kullanmanız daha yararlı olur.

Win Defender bile Avast'tan daha stabil çalışıyor kullanmayın şu her önüne gelene virüs diyen programı artık. Bilgisayarada çok fena yükleniyor zaten işlemcinin yarısını alıyor bilgisayardan kalıntı bırakmadan sil Avast iyi bir virüs programı değil.

Beyler teşekkürler mesajlarınız için. Anladığım kadarıyla virüsle alakası olmayan bir şey virüs olarak algılıyor olabilir.

Bu arada bir şey soracağım. Avast indirdiğimde 100milyon+ mı ne yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Çok fazla indirilmişti. Ona da güvendim aslında :D Durum böyleyse neden çok tercih ediliyor acaba?

Reklam Engelleyici dışında herhangi bir eklenti kullanmıyorum. Telefonda çıkmıyor bu uyarılar aynı virüs programları olmasına rağmen. Sadece bilgisayarda çıkıyor.

Sanki gereksiz reklamları virüs olarak algılıyor gibi. Ama bilmediğim için sizlere danışıyorum. Sadece sitelere ilk giriş anında çıkıyor bilgisayarda.
Fazla dert etmeyin hocam bunların bir zarar verceğini düşünmüyorum. Bide uzantılardaki reklam engelleyicisini devre dışı bırakıp denermisiniz aynı hata varmı?

Beyler teşekkürler mesajlarınız için. Anladığım kadarıyla virüsle alakası olmayan bir şey virüs olarak algılıyor olabilir.

Bu arada bir şey soracağım. Avast indirdiğimde 100milyon+ mı ne yazıyordu. Çok fazla indirilmişti. Ona da güvendim aslında :D Durum böyleyse neden çok tercih ediyor acaba?
Eskiden beri var olan, ismini markalaştırmış, "ücretsiz" bir yazılım. Bu nedenlerden dolayıdır.

Türkiye'de en azından kararsız bir blacklist anlayışı var. Yurtdışında belki daha iyidir.

Evet hocam reklam engelleyici olmadan da aynı hatayı veriyor. 1-2 sitede olsa anlayacağım da bir sürü sitede verince komik yani herkes aynı virüsü koymuş olamaz bence. Bir de sadece ilk girişte vermesi var. Telefonda bir uyarı çıkmıyor bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı