Çözüldü Avastın bulduğu virüs nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

birüye2023

Centipat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Ek Açıklama 2020-03-29 204616.png

O nedir tehlikeli mi?
Tam tarama sırasında buldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tehlikeli. Kredi kartı bilgisi çalıcı bulmuş adından da anlaşılacağı üzere.

Bu bilgisayarda alışveriş yaptıysanız bankanıza başvurmanız yerinde olacaktır.
Her gün düzenli olarak tarama yaptırıyorum. Bugün buldu ve bir aydır bu bilgisayar üzerinden alışveriş yapmıyorum. Virüsü Google Chrome'un dosyasında bulmuş. Herhangi bir uzantı sebep olmuş olabilir mi? Bugün yeni bir uzantı yüklemiştimde. Ve benim kapatmadığım bir uzantı kapatılmış kendiliğinden sonra tekrar açtım. Sence o kadar tehlikeli mi?

Daha önce PC´nizde hiç kredi kartı bilgilerinizi kullandınız mı?

Evet ama PC'yi aldığımdan beri Avast'a her gün düzenli tarama emri verdim. Bugün buldu. Bugün yeni bir uzantı eklemiştim başka bir indirme yapmadım.

Kredi kartını, internet alışverişini kapattır ve müşteri hizmetlerine bilgi ver.

Her gün düzenli tarama yapıyordu Avast daha önce bulmadı. Bugün buldu 1 ay önce hoparlör şipariş etmiştim sadece. O kadar büyük bir tehlike mi?

Kendimce Türkçe'ye çevirdiğimde JavaScript: Kart Çalıcı şeklinde uyarı veriyor.

Bu tavsiyeye uyun ve bilgisayarınıza temiz bir format atın.

Gerçekten format gerektiğinden emin misin? Bilgisayardan anlayan bir yakınım uzantılardan kaynaklı olabileceğini çünkü Google Chrome'da bulduğunu söyledi.

Tehlikeli. Kredi kartı bilgisi çalıcı bulmuş adından da anlaşılacağı üzere.

Bu bilgisayarda alışveriş yaptıysanız bankanıza başvurmanız yerinde olacaktır.

1 Ay önce hoparlör almıştım ve 1 ay önceki taramalarda çıkmadı. Bugün yeni bir uzantı ekledim başka bir şey indirmedim. O uzantıdan mı kaynaklı?
Neyse sildim işte hemen bir şey olmamıştır sanırım cevap veren vermeyen herkese teşekkürler iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı