AVG kullanılır mı?

En iyi antivirüs Windows Defender olsaydı, AVG kurulmazdı.
400.000.000'un üzerindeki kişi de AVG'YE güvenip Defender'ı kapatmazdı. Hem AVG sadece antivirüs değil, performans taraması falan da yapıyor. AVG TuneUP ile de PC temizleniyor.
Performans taraması = RAM önbellek temizle. :D
Pazarlama bu. 400m indirme wow. Ben inandım şahsen. Doğru olduğunu varsaysak bile her evde bir bilgisayar olduğunu ve her kullanıcının bilinçli olmadığını varsaymak yanlış olmaz. Klavye'ye bakıp yazan, Youtube'a girmek için kan ter akıtan mouse yi kavrayamayan insanlarda var. Sağda solda ad barı görüyor virüs mirüs, google'a virüs yazıyor başa çıkanları indirip koruyo hissiyatını veriyor sana. Bilmiyorlar ki defender başlı başına yeterli. Sorun değil bu. Şirketler zaten DATA satarak kazanıyor parayı, lisans değil. AR-GE'ler virüsler üzerine.
Edge kullanıyorsun, niye mesela? Herkes Chrome, Opera kullanıyor. Bu işletim sistemi sana her şeyi veriyor zaten. Müzik dinleyebiliyorsun ama yoook, Winamp indirelim. Notepad var ama yoook, Wordpad indirelim. Bu liste gider vallahi.
Özetle bu şirketler data sömürücüdür. Bırak Windows sömürsün.

Windows Defender kullanıyorum ve 4 senedir hiç virüs bulaşmadı. Daha önceden bulaşmıştı ama o zamanlar da bilgisayar konusunda bilgisizdim.

Geri
Yukarı