AVM'de güvenliklerin garip davranması

Ergen tiplerseniz gayet normal. Bazı ergen arkadaşlar AVM'leri oyun parkı olarak kullanıyor ve bu da insanları rahatsız ediyor. O yüzden yanınızda büyük olmadan almak istemiyorlar.

Ergen olmaları masumken aranacakları anlamına gelmemeli.

Bir arkadaşım İstanbul da büyük bir AVM de güvenlik (hangisi olduğunu söylemeyim). Şu sıralar hırsızlık olaylarının iyice arttığını güvenlik personel sayısını dahi artırdıklarını söyledi.

Millet alamadıkça çalıyor. Her gün onlarca olay oluyor dedi.

Orada muhtemelen sizden şüphelenmişlerdir.

Kızları sorgusuz sualsiz almışlar ama?

Ergen olmaları masumken aranacakları anlamına gelmemeli.
Ortalık serseri dolu. Tipleri de biraz kayık ise göze batmış olabilirler. Kimin cebinde çakı var yok nasıl bilebilirler? 35 yaşında ailesiyle AVM'ye gelen adamdan bunu beklemezsin. Ama sap 16-17 yaşında ergenlerden beklerim. Biraz gerçekçi bakın olaylara.

Bir arkadaşım İstanbul'da büyük bir AVM'de güvenlik (hangisi olduğunu söylemeyim). Şu sıralar hırsızlık olaylarının iyice arttığını güvenlik personel sayısını dahi artırdıklarını söyledi.

Millet alamadıkça çalıyor. Her gün onlarca olay oluyor dedi.

Orada muhtemelen sizden şüphelenmişlerdir.
Yani bak gayet mantıklı açıklama. Bizim insanımızda niye sürekli bencilik var anlamıyorum. Her yapılan işi kendine özel sanıyor. Trafikte denetime girer niye ben, güvenlik arar niye ben. Az sakin ol yahu dünya senin etrafında dönmüyor. Bi' de "küçüklüğümden beri gittiğim yerde durduk yere böyle bir olay yaşamam beni sinirlendirdi" yazmış. Adamlar nereden bilecek senin ne zamandır gittiğini? Binlerce insan görüyorlar her gün. Güvenliğin işi olayları olmadan engellemek. Drama yaratmaya aşırı meraklıyız.

Son düzenleme:
Böyle bir durumda üzerini aratma, polisi ara ve seyret.

Hocam karşı çıksam gerçekte çaldığımı sanacaklardı diye akışına bıraktım kadın sormadı zaten direkt üstünüzü arayacağız dedi ve aradılar.

Ustam güvenlikler kendine macera arıyor gibi geldi bana.

Biz hadi küçüğüz bir şey diyemiyoruz yapamıyoruz ama ters birine aynı şeyi yapsalar durduk yere başlarına iş alacaklar.

Ortalık serseri dolu. Tipleri de biraz kayık ise göze batmış olabilirler. Kimin cebinde çakı var yok nasıl bilebilirler? 35 yaşında ailesiyle AVM'ye gelen adamdan bunu beklemezsin. Ama sap 16-17 yaşında ergenlerden beklerim. Biraz gerçekçi bakın olaylara.

Yani bak gayet mantıklı açıklama. Bizim insanımızda niye sürekli bencilik var anlamıyorum. Her yapılan işi kendine özel sanıyor. Trafikte denetime girer niye ben, güvenlik arar niye ben. Az sakin ol yahu dünya senin etrafında dönmüyor. Bi'de "küçüklüğümden beri gittiğim yerde durduk yere böyle bir olay yaşamam beni sinirlendirdi" yazmış. Adamlar nereden bilecek senin ne zamandır gittiğini? Binlerce insan görüyorlar her gün. Güvenliğin işi olayları olmadan engellemek. Drama yaratmaya aşırı meraklıyız.

Oradaki güvenlikler olmayan olayları engelleme çalışıyorlar gibime geldi. Yukarıda da bahsettiğim gibi bizi ararlarken 4'lü kız arkadaş grubunu (muhtemel bizden daha küçükler) sorgusuz sualsiz içeri aldılar ve herhangi bir şekilde üstleri aranmadı yanımızdan yürüyüp gittiler. Şimdi düşün eğlenmek için bir yere gidiyorsun girişte "neden geldiniz" diye bir soruyla karşılaşıp 2 kere üstün aranıyor. Üstüne üstlük ters bakışlar yiyorsun. Tipleri kayık ise kısmına gelecek olursak burada tamamen saçmalamışsın üzgünüm. Güzel kardeşim o meydan adlı yere en başında girerken X-ray sisteminden geçiyorsun yani cebindeki çakının orada görünmez olacak hali yok bu bir. İkincisi ise elimiz yüzümüz düzgün insanlarız güvenliğin bize bu sebepten taktığını böyle saçma bir yolla çıkarman güldürdü beni. AVM yönetimini arayıp sorunun ne olduğunu soracağım. Başta aklıma geldi ama saygıdeğer Technopat kullanıcılarının performansını görmesem olmazdı. Detayları yazarım sonra.

Son düzenleme:
Yukarıda da bahsettiğim gibi bizi ararlarken 4'lü kız arkadaş grubunu (muhtemel bizden daha küçükler) sorgusuz sualsiz içeri aldılar ve herhangi bir şekilde üstleri aranmadı. Yanımızdan yürüyüp gittiler.
Aslında normal bir durum. Potansiyel olarak ergen 4'lü kız grubu mu daha büyük tehdit yoksa 3'lü sap ergen erkek grubu mu? 😃 Ha "kızların hırsız olmadıklarını nereden bilebiliriz?" derseniz evet bilemeyiz. Pozitif ayrımcılık var orası doğru. Üstteki arkadaş yazmış "AVM'lerde son günlerde hırsızlık olayları arttı" diye. Artması da normal ekonomi malum. Üstüne ülke mülteci deposu falan. Madem böyle bir durumla karşılaşıyorsunuz başka yere gidin ve bi' daha orayı tercih etmeyin bu kadar basit. Yok sinirimi alamadım diyorsanız gidip dava edin "müşteri ayırıyorlar buna hakları yok" diyerek. Benim anlamadığım şey niye bu kadar abartıyorsunuz? Altı üstü bi' AVM, başka yer mi yok? Bırakın onlar kaybetsin.

Arkadaş biraz kişisel algılamış ama hayatın her yerinde göreceksin kızlar erkeklerden daha öncelikli olacak. Sap olarak birçok mekana giremeyeceksin. İşimiz zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı