Moderatörlerin TDK gibi davranması

Bazı moderatörler, gördüğüm kadarıyla yazım hataları yapmaya başladı hatta.
Bunu ben de fark ettim. Yazım kurallarına uymayan mesajı alıntılamak mı dersin, kendisi hata yapan mı dersin. Son zamanlarda doğru yazdığım mesajı yanlış düzeltenler de oldu. Biraz daha dikkatlı davranmaları gerekiyor bazen.

İşte bu ya! TP adamdır.
tp adamdır.png

asdasda.png

Bunu ben de fark ettim. Yazım kurallarına uymayan mesajı alıntılamak mı dersin, kendisi hata yapan mı dersin. Son zamanlarda doğru yazdığım mesajı yanlış düzeltenler de oldu. Biraz daha dikkatli davranmaları gerekiyor bazen.
Bu gördüğüm kadarıyla yeni yeni ortaya çıkan bir durum değil. Özellikle bağlaçtan ve zarf fiilden sonra virgül koyan, bunun yanı sıra çok daha basit yazım kurallarında dahi sıklıkla sorun yaşayan moderatörler var.

Bu durumları kesinlikle kimseyi yermek ya da küçük düşürmek için değil, sadece bu doğrultuda açılmış olan bir konu olduğu için değinme gereği duyaraktan dile getiriyorum zira kimsenin hatasını koz haline getirmek gibi bir amacım yok; hiçbir zaman da bu doğrultuda bir gaye edinme düşüncem olmadı, olmayacak da.

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Çoğunuz yazdığım şeyi anlamamışsınız bile. Türkçe'yi güzel kullanmamız gerek fakat kelimeden sonra virgül koyarken boşluk bırakmadığım için ceza yemem saçma oluyor. Bazen hatamı bulmak için bakıyorum, aklıma ÖSYM'nin sorduğu anlatım bozukluğu soruları geliyor. Kötü bir niyetim yok. İyi forumlar herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.9B mesaj atmışım, sadece 2 tane yazım kuralları cezası var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı