Avrupa turu için 150.000 TL motosiklet tavsiyesi

Daha fazla  
Herkese merhaba, öncelikle aklımda A2 ehliyeti alıp ondan sonra motor almak var. 22 yaşındayım ve yeşil pasaportum ile böyle bir maceraya atılmak istiyorum. Avrupa turu atmak hep içimde vardı ve 225 bin TL biriktirdiğim param var. Bunun benzinidir, kalış ücretidir, (belki kamp yapılabilir) yemeğidir falan buna en az 50 bin gidebilir ve bunun ayrıca ekipmanları da var. Artısıyla eksisiyle, geriye kalan örneğin 150 bin TL fiyata uygun bir tur motoru veya tur motoru olmasa da uzun yol gidebilecek, bu açıdan potansiyeli olabilen herhangi bir motosiklet öneriniz var mıdır, böyle bir maceraya atılmaya değer mi?

Son düzenleme:
Honda bak. Honda dışında motor alma.

CB 250 R bunun için iyi midir hocam sizce?

Uygundur. Honda dışında araç alma dediğim gibi. Her ne kadar arkadaşlar o paraya Hintlinin şu motoru var daha iyi, Çinli şu motor var daha iyi diyecek olursa da sen Honda al. O sayacakları motorlar sadece kağıt üzerinde daha iyi. Eğer bir Honda motor alırsan Avrupa turunda da daha sonra da sıkıntı çıkarmaz sana motor.

Alacağın motorun incelemesini izle. Her şeyden önemlisi fren. Gerekirse motor yavaş gitsin ama çok iyi dursun. ABS mutlaka olsun. Ayrıca 250cc motorum var diye sonuna akdar gazlama. Hem tehlikeli hem baş ağrıtır hem de motoru yorar. 120, 130 düz yolda uygundur. Kurallara uy. Kendine dikkat et. Ekipmanın full set olsun ve kaliteli olsun.

Uzun yolda seni rahat ettirecek motor türlerine bak. Uzun yol videoları izle. Mesela racing ile uzun yol çekilmez.

Uygundur. Honda dışında araç alma dediğim gibi. Her ne kadar arkadaşlar o paraya Hintlinin şu motoru var daha iyi, Çinli şu motor var daha iyi diyecek olursa da sen Honda al. O sayacakları motorlar sadece kağıt üzerinde daha iyi. Eğer bir Honda motor alırsan Avrupa turunda da daha sonra da sıkıntı çıkarmaz sana motor.

Alacağın motorun incelemesini izle. Her şeyden önemlisi fren. Gerekirse motor yavaş gitsin ama çok iyi dursun. ABS mutlaka olsun. Ayrıca 250cc motorum var diye sonuna akdar gazlama. Hem tehlikeli hem baş ağrıtır hem de motoru yorar. 120, 130 düz yolda uygundur. Kurallara uy. Kendine dikkat et. Ekipmanın full set olsun ve kaliteli olsun.
Sağ olun hocam, benim ekstradan bir sorum olacak da benim gibi bu işe kalkışmak isteyen arkadaşları hangi yoldan bulabilirim acaba bu konuda bilginiz var mı? Motorcu grubu oluşturup gitmek hem zevkli olabilir hem de bir sorun yaşadığın zaman mutlaka aralarından bir tane motordan anlayan uzman biri çıkar.

Sağ olun hocam, benim ekstradan bir sorum olacak da benim gibi bu işe kalkışmak isteyen arkadaşları hangi yoldan bulabilirim acaba bu konuda bilginiz var mı? Motorcu grubu oluşturup gitmek hem zevkli olabilir hem de bir sorun yaşadığın zaman mutlaka aralarından bir tane motordan anlayan uzman biri çıkar.

Kolaçan Youtube kanalının videolarına yorum yazabilirsin. Aynı şekilde Zafer Akçay'ın videolarına da yorum yazabilirsin. İnstagramda motorcu safalarına ilan verebilirsin. Discord, Whatsapp ve Telegram gruplarına bakabilirsin.

Uzun yolda seni rahat ettirecek motor türlerine bak. Uzun yol videoları izle. Mesela racing ile uzun yol çekilmez.
Arkadaşım ne hondaymış bu hiç mi aprilla bakmasın yamaha bakmasın triumph bakmasın kawazaki bakmasın öyle bir şey mi var ?

Arkadaşım ne hondaymış bu hiç mi aprilla bakmasın yamaha bakmasın triumph bakmasın kawazaki bakmasın öyle bir şey mi var ?

Honda daha dayanıkjlıdır. Başka Japonlara'da bakabilir. Honda'dan kastım tüm japonlardı aslında. Japondan şaşmasın.

Uzun yol yapacaksan rahatlığına bakman lazım öncelikle. Racing ve türevlerinden uzak durman gerek. Enduro ve Touring motorlara bakabilirsin. Tabii o fiyatlara bulabilir misin orası biraz meçhul.

Yeni konular

Geri
Yukarı