Avrupa'da LGBT haklarına en az önem veren ülkeler Azerbaycan, Türkiye ve Rusya oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@AAks ne demek istediğinizi çok anlayamıyorum da şahsen yasakçı zihniyeti hiçbir zaman için savunmadım ve savunmam da ama bu tarz LGBT'dir şudur budur olmasa da olur. Ülke birkaç kişiden ibaret değil, koskocaman bir Türkiye'den bahsediyoruz. LGBT'li dediğimiz bireyler kaç kişidir ki? Diyeceksiniz ki sayısı önemli mi? Değil ancak toplumun ahlak yapısını bozmaya müsait şeyleri de destekleme tarafı değilim. Herkesin kişisel tercihi, isteyen istediğini yapsın. Niye yapıyorsunuz diyecek de değilim.
Sizden kimse çeşitli etkinliklerde kültür adı altında "Kürdistan" propagandası yapan veya çocukları bu işe alet eden insanları desteklemenizi beklemiyor. Desteklemeyebilirsiniz, fakat bir forumda "Böyle düşünenler, hayatını benimkini etkilemese göre şu şekilde yaşamak isteyenler aniden Amsterdam' gitsin" şeklinde de yorum yapmanız oldukça agresif.

Desteklemeyebilirsiniz, fakat bir forumda "Böyle düşünenler, hayatını benimkini etkilemese göre şu şekilde yaşamak isteyenler aniden Amsterdam' gitsin" şeklinde de yorum yapmanız oldukça agresif.
Bilimsel olarak yanlış, normalleşmemesi gerek; İsteyen yasal olarak kabul edilen bir ülkeye gitsin demek agresiflik;
Bunu savunana yobaz, gerici, arap, geri kafalı demek ılımlılık mı?

@er2grul katılıyorum. Ayrıca bu tarz şeyler gelenek ve göreneklerimize ters. Her ülkenin belli gelenek ve görenekleri olur ki bizim gelenek göreneklerimize ters bunlar. Çok isteyenler, bunun yasal olduğu ülkeye gidebilir, yapacak bir şey yok. Her ülkenin geleneği, göreneği, kuralları farklılık gösterir ve farklıdır.

@er2grul katılıyorum. Ayrıca bu tarz şeyler gelenek ve göreneklerimize ters. Her ülkenin belli gelenek ve görenekleri olur ki bizim gelenek göreneklerimize ters bunlar. Çok isteyenler, bunun yasal olduğu ülkeye gidebilir, yapacak bir şey yok. Her ülkenin geleneği, göreneği, kuralları farklılık gösterir ve farklıdır.

Avrupa'nın bunu savunmasının sebebi geleneklerine uyması değil. 2. Dünya savaşından sonra yitirilen değerler sebebiyle düştükleri algısal boşluk.
Başka bir şey değil.
Avrupalılar tarihin en kanlı savaşında birçok algısını kaybetti. Varoluşçuluk akımı gibi değerler postmodern birçok anlam arayışını körükledi. Bu sürede insanlar gerçeklikten uzaklaştı, ve merhaba 21. yüzyıl.

@AAks agresif olarak gözüküyor olabilir de yorumu şuna dayanarak yaptım: Erkek erkeğe ya da kız kıza evlenmek istiyorlarsa bu durum Amsterdam'da yasal. Sadece bir alternatif sundum.
Bu bir alternatif sunmak değildir. Türkiye'de bu asla kanun olmaz demek bildiğiniz kışkışlamaktır.

Bilimsel olarak yanlış, normalleşmemesi gerek; İsteyen yasal olarak kabul edilen bir ülkeye gitsin demek agresiflik;
Bunu savunana yobaz, gerici, arap, geri kafalı demek ılımlılık mı?
İkiden fazla cinsiyet olduğu mu bilimsel olarak yanlış yoksa bu insanların böyle hissettiği mi yanlış? Ben erkekten hoşlanıyorum diyen birisine ne diyebilirsin? Hayır dostum senin bu düşüncelerini maalesef hiçbir şeyi bilimsel olarak yapmadığımız ülkemizde bilimsel temellere dayandıramadık. Lütfen kendi hayatını istediğin gibi yaşamak istiyorsan hemen ülkeyi terket. Çok ılımlı gözüküyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı