Avrupa'da LGBT haklarına en az önem veren ülkeler Azerbaycan, Türkiye ve Rusya oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer ABD seçimlerini trump kazanırsa Amerika'nın LGBT desteklemesinin azalacağını düşünüyorum.

Evet, başka hayvanlarda olması bunu normal yapar. Biyolojik eşcinselliğin çeşitli doğum öncesi sebepleri vardır. Bu sebepler hayvanlarda da vardır, insanlarda da. Biz hayvanız, memeliyiz de; bilincimizin olması veya dil geliştirmemiz falan bizi biyolojik sorunlardan ayırmaz. Ayrıca bu işi memelilere ben yormadım. "gorillerde, ineklerde, bizonlarda, ayılarda, insanlarda her yerde her memeli canlıda geçerli. Senin veya bir başkasının mantığına yatıp yatmaması da bunun önüne engel değil." bak bakalım kim konuyu memelilere getirmiş. Bu konudaki bilgi eksiğinden bahsedince hatanı kabullenip evet düşünmem lazım demek yerine benim üzerime yıktın konuyu.

Sadece bir biyoloji kitabı almış kalan tüm dünyaya at gözlüklerinden bakıyor gibisin. Evet, hoşlanma dediğimiz şeyi doğru tanımlamışsın fakat bu herkes için geçerli değil. Dediğim gibi insan anne karnındayken çeşitli sorunlar nedeni ile kendini ait hissetmediği bir vücutta bulabiliyor veya bu hormonların çeşitli nedenlerle salgı oranlarındaki değişiklikler doğumdan sonra eşcinselliğe neden olabiliyor.

Kanser örneği ayrı enteresan, kanser insanı öldürüyor; tabii ki tedavi etmeye çalışacağız. Eşcinselliğin, insanın evinde yaşadığının kime ne zararı var. Her azınlığı kullanmaya çalışanlar, onların hak arayışından güç alıp aradan Kürdistan diye bağıranlar var. Böyleleri var diye masum eşcinselleri topluma zararlı mı kabul etmeliyiz?

Ayrıca ben senin agresif yaklaşmana değil, bunda bir sorun görmediğinde hatta dile getirebilecek kadar umursamadığına dikkat çektim. Bak üstte abinle ne güzel mesajlaştık, fikir alışverişi budur. Yazdıklarından belli, sana katabileceğimiz bilgiler var biyoloji hakkında. Eğitim seviyeni veya konuya ilgini bilmiyorum fakat illa ki senin de bana katabileceklerin vardır. O yüzden agresif olmamayı gözetip konuşmalıyız, yoksa bu fikir dayatmasına dönüşür.
Saygıdeğer abicim. Öncelikle naif mesajın için teşekkür ederim. Benim başından beri karşı çıktığım, bu olayın normal bir durummuş gibi empoze edilmesi. Daha ilkokula geçmemiş çocuklara "Atanmış cinsiyetinize sahip olmak zorunda değilsiniz, tercih sizin, kimse size karışamaz" diyerek akıllarını bulandırmak. Sürekli olarak, gündelik hayatın her alanında bunu dikte eder gibi her yere iliştirilmesi. Bu artık faşist bir yaklaşım olmaya başlamıştır. Bunu gerçekten normal mi görüyorlar. Bunu normal mi görmeliyiz? Diğer diyeceklerimi de zaten tekrar etmiş olurum. Abi normal değil işte. Tamam, yokluğunu belirttiysem yanlışımın farkında olduğumu belirteyim. Ama normal değil, normal olan erkeğe ilgi duyan kadın, kadına ilgi duyan erkek. Ben bunu söylüyorum diye neden "homofobik" olarak etiketleniyorum. Kültüre, sanata, reklamlara, filmlere, herhangi bir şeye zoraki iliştirildiğini söylemek neden beni suçlu yapıyor?

Son düzenleme:
Saygıdeğer abicim. Öncelikle naif mesajın için teşekkür ederim. Benim başından beri karşı çıktığım, bu olayın normal bir durummuş gibi empoze edilmesi. Daha ilkokula geçmemiş çocuklara "Atanmış cinsiyetinize sahip olmak zorunda değilsiniz, tercih sizin, kimse size karışamaz" diyerek akıllarını bulandırmak. Sürekli olarak, gündelik hayatın her alanında bunu dikte eder gibi her yere iliştirilmesi. Bu artık faşist bir yaklaşım olmaya başlamıştır. Bunu gerçekten normal mi görüyorlar. Bunu normal mi görmeliyiz? Diğer diyeceklerimi de zaten tekrar etmiş olurum.

Eğer savunduğun şey bu mesajda yazdıklarınsa evet, haklılık payın var. Çocuk iradesinden söz edilemez, çocuklar iradesizdir. Çocuk iradesinden bahsedilmesi pedofilinin resmileşmesine kadar gider. Evet, eşcinsellik günümüzde ideolojikleştirilmekte ve sömürülmekte. Bunlar normal görülecek şeyler değillerdir fakat senin savunduğun şey burada bahsettiğin şeyden farklıydı. Konuya ilk yorumuma bak lütfen, Woke kültürü yüzünden eşcinsellerin cezalandırılmasından bahsetmiştim. Sen eşcinselliğin var olmadığından bahsediyordun az önce.

Eğer savunduğun şey bu mesajda yazdıklarınsa evet, haklılık payın var. Çocuk iradesinden söz edilemez, çocuklar iradesizdir. Çocuk iradesinden bahsedilmesi pedofilinin resmileşmesine kadar gider. Evet, eşcinsellik günümüzde ideolojikleştirilmekte ve sömürülmekte. Bunlar normal görülecek şeyler değillerdir fakat senin savunduğun şey burada bahsettiğin şeyden farklıydı. Konuya ilk yorumuma bak lütfen, Woke kültürü yüzünden eşcinsellerin cezalandırılmasından bahsetmiştim. Sen eşcinselliğin var olmadığından bahsediyordun az önce.
Ortak bir noktada buluştuğuna sevindim. Belirttiğim gibi, bu dayatmalara karşıyım, normalleştirilmesine karşıyım. Belki üslubum yanlış, belki söylemlerim yanlış. Ama savunduğum şeyin doğru olduğunu düşünüyorum. Yobaz olarak, gerici olarak nitelendirilsem de savunmaya devam edeceğim.

Ortak bir noktada buluştuğuna sevindim. Belirttiğim gibi, bu dayatmalara karşıyım, normalleştirilmesine karşıyım. Belki üslubum yanlış, belki söylemlerim yanlış. Ama savunduğum şeyin doğru olduğunu düşünüyorum. Yobaz olarak, gerici olarak nitelendirilsem de savunmaya devam edeceğim.

Dayatmaya karşı olmak, çocukları korumak istemek hoş ve gayet doğal. Peki Ertuğrul, hala eşcinselliğin biyolojik olarak imkansız olduğun mu düşünüyorsun?

50. sırada Azerbaycan, 49. sırada Türkiye ve 48. sırada Rusya var. Evet, cinsiyet değiştirmeyi yasaklayan Rusya bizden daha fazla önem veriyormuş.
En çok önem veren ülke ise Malta olmuş.

Diğer ülkelerin verdiği değer oranını incelemek için:

Kaynak:

Dışarıda ifade özgürlüğü diye ağlayacak adamlar gelmişler bu konunun altında "oh iyi olmuş" tarzı açıklamalar yapıyor. İnsanlar özgürdür ve insanların ilişkilerine kimse karışamaz. Bırakın ne yaparlarsa yapsınlar, istedikleri gibi yaşasınlar.

Habere gelecek olursak, siyasal İslam denen zırvalığın sonuçları işte.

Sevindirici istatistik. Avrupada bu kadar savunulmasının sebebi artan SJW faşizanlığı. Birileri kendini aslında olmadığı bir cinsiyette görüyor diye veya hormonal sıkıntısı var diye neden destekleyeyim? Mantıklı bir açıklaması var mı?
Kabul edin arkadaşlar, cinsel eğilim dediğimiz şey kadın ve erkek bireylerin doğuştan gelen cinsel karakterleri sayesinde oluşan organlarda üretilen hormonlar sayesindedir. Yani bir kadının erkeğe, erkeğin kadına ilgi duyması milyon yıllık evrimsel sürecin bir sonucudur. Bilimsel olarak aksi mümkün değildir.
Doğuştan XX kromozomuna sahipseniz kadınsınız, XY ise erkek. Siz kendinizi ne olarak tanımlarsanız tanımlayın. Gerçeği değiştiremezsiniz.

Bu en az şunun kadar saçma: Ben bir anda koltuktan havalanarak süzüldüğümü iddia ediyorum. Çevremdeki herkes benim uçtuğumu onaylıyor. Medya benim uçtuğumu onaylıyor. Milyonlarca insan, benim havada süzüldüğümün imkansız olduğunu söyleyen insanları yobaz ilan ediyor. Sokaklarda insanlar, benim uçabildiğimi haykırıyor. Benim uçmamın imkansız olduğunu açıklayan bilim insanlarının kariyerleri sonlandırılıyor.

Ama uçtuğum falan yok. LGBT budur.
Bilim insanı mısın be kardeşim, ayakta alkisladim. Bu arada bunu yazarken hangi bilimsel kaynaklardan yararlandın merak ettim!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı