Avrupa'da LGBT haklarına en az önem veren ülkeler Azerbaycan, Türkiye ve Rusya oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cümle kurarken seçtiğiniz cümleler ve yöneldiğiniz argüman; sorduğumuz soruya kendi içinizde net bir cevap veremediğinizi gösteriyor.
Ya birader şey geçmeye çalışıyorsan söyle bileyim. Sana çok kez gözlemlenebilir doğa olayları, hayvan çiftleşmesi örneği verdim (Yunus, evcil koyun vs..). Üstteki arkadaşa kas hastalığı ile eşcinselliği ayırdım. Sen hala bana zart zurt pedofili diyorsun. Şu mesajları atarken iki kez düşün.

Pedofili mental bir sorundur. Bir şeyin tedavisinin olup olmamasının o şeyi hastalık durumundan çıkaracağını ilk defa duymuş oldum sayenizde. AİDS için tam olarak bir tedavi geliştirilebilmiş değil. Şimdi AİDS bir hastalık değil mi yani? Veya şizofreni, o da mı hastalık değil?
Çağrı Demirci'den paylaştığın alıntı bunun üzerine kuruyor savunmasını. Okuduğun kaynağı değerlendiremiyorsun daha.

Arkadaşın ve benim demek istediğim şu; yarın LGBT'yi her türlü camiaya işitirmek için uğraşan merciler; pedofili için de bilimi alet ettiğinde evet pedofili de normaldir diyecek misiniz demeyecek misiniz? Biz bilimsel çalışmalar yaptık, pedofili normaldir çünkü bilim bunu diyor denildiğinde savunacak mısınız?

Tabii ki de demeyeceğiz çünkü pedofili açık ve net bir şekilde hastalık olarak gösteriliyor.

Buyurun
Pedofili Nedir? - Evrim Ağacı

Ya birader şey geçmeye çalışıyorsan söyle bileyim. Sana çok kez gözlemlenebilir doğa olayları, hayvan çiftleşmesi örneği verdim (Yunus, evcil koyun vs..). Üstteki arkadaşa kas hastalığı ile eşcinselliği ayırdım. Sen hala bana zart zurt pedofili diyorsun. Şu mesajları atarken iki kez düşün.
Bir önceki mesajda dediğim gibi, sorduğumuz soruya kendi içinde net bir cevap veremediğin için bu cümelelere yöneliyorsun. Sen de içinde "Gerçekten bir gün kaynak olarak gösterdiğim bilimi açıklayan camia bugün savunduğum ile ters düşerse" nin cevabı seni karmaşaya yönlendiyor, karmaşadan kaçmak için bu cümelere yönleniyorsun. Bilinçaltın ile yüzleş.

Bir önceki mesajda dediğim gibi, sorduğumuz soruya kendi içinde net bir cevap veremediğin için bu cümelelere yöneliyorsun. Sen de içinde "Gerçekten bir gün kaynak olarak gösterdiğim bilimi açıklayan camia bugün savunduğum ile ters düşerse" nin cevabı seni karmaşaya yönlendiyor, karmaşadan kaçmak için bu cümelere yönleniyorsun. Bilinçaltın ile yüzleş.
Konu bilinçaltı kusması olsaydı, Freud ile tartışırdım teşekkürler.
Ya, konuyu başka yerlere çekmeyi bırakıp bana ana cevabı versen?

Çağrı Demirci'den paylaştığın alıntı bunun üzerine kuruyor savunmasını. Okuduğun kaynağı değerlendiremiyorsun daha.

Neden ortak bir noktada buluşamadığımızı sonunda anladım. Siz bu işlere "lobi var" gözüyle bakıyorsunuz, ben ise kurumlara ve işinde başarılı kişilere güveniyorum. Böyle ilerlersek hiçbir yere varamayız, o yüzden iyi geceler size.

Neden ortak bir noktada buluşamadığımızı sonunda anladım. Siz bu işlere "lobi var" gözüyle bakıyorsunuz, ben ise kurumlara ve işinde başarılı kişilere güveniyorum. Böyle ilerlersek hiçbir yere varamayız, o yüzden iyi geceler size.
Klasik sağcı delüzyonu çok uğraşma.

Tabii ki de demeyeceğiz çünkü pedofili açık ve net bir şekilde hastalık olarak gösteriliyor.

Buyurun
Anlatamıyorum. 1968'e kadar eşcinsellik de, ensest gibi, açık ve net bir hastalıktı. Bugün değil ama değil mi? Bunu neye dayanarak iddia ediyoruz? Birincisi bunun hormonel bir bozuluk olmadığını, hiç bir hormon tedavisinin veya sinir tedavisinin çözüm olmadığını, doğada gözlemlenebilir olduğunu, bireylerin rızasının olmasından kaynaklanarak çevreye bir zararı olmadığını söylüyoruz ve bundan dolayı eş cinselliği normal kabul ediyoruz bugün değil mi? 73'te Amerikan Psikiyatri Birliği tarafından normal kabul edildi değil mi? Peki bütün bunlar bize ne anlatıyor? Bu şekilde bakıyor musun hiç olaylara?

Buyurun
Dostum bu yazıları ben de okudum daha önce. Dediğimiz şey ile mecvut durumun alakası yok.
Aynı ne biliyor musun?
Dünyanın evrenin merkezi olduğunu savunanlara karşı birileri evrenin merkezinin güneş olduğunu söylüyordu. Güneş merkezli evren o görüşe göre daha yeni ve akılcıydı. Seninle şuan o evredeyiz.
Ben sana diyorum ki ya evrenin merkezi güneş değilse? Sen ise diyorsun ki hayır bilim evrenin merkezinde güneş var diyor.
İkimiz de bir acaba içindeyiz, merkezde güneş var mı yok mu? Bilim yanılmış veya bize bilgi daha ulaşmamış olabilir mi?

Şimdi mevcut konuyu bu olaya yerleştir. Bazı mantık hataları oluyor mazur gör ama anlatmak istediğime yakın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı