Avrupa'da Türk Kredi kartı ile taksitli alışveriş yapılabilir mi?

Emreyldz67

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda Estonya'ya gideceğim. Gitmişken bir telefon almayı planlıyorum bildiğim kadarıyla Tax Free'den yararlanabiliyorum. Mağazalar ile de görüştüm Global Blue formunu doldurmanız yeterlidir dediler. Fiyatlar Türkiye'ye göre çok uyguna geliyor haliyle (maalesef)... Benim sorum şu, Türkiye'den bir kredi kartı ile Avrupa'da alışveriş yapabildiğimizi biliyorum; peki Türkiye'de telefonlara taksit yasak olduğu için yapamıyoruz ama Avrupa'da böyle bir imkan var mıdır? Varsa kart sahibi ile malı alan kişi aynı kişi mi olmalıdır? Daha önce Avrupa'dan taksitli şekilde ürün almış veya deneyip alamamış veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Hocam MasterCard ile alışveriş yapabiliyorum o tamam benim öğrenmek istediğim nokta şu; bu mağazanın telefona 12 taksit yaptığını düşünelim. Ben Türkiye kökenli bir MasterCard ile 12 taksit yaptırabilir miyim acaba?

Hocam MasterCard ile alışveriş yapabiliyorum o tamam benim öğrenmek istediğim nokta şu; bu mağazanın telefona 12 taksit yaptığını düşünelim. Ben Türkiye kökenli bir MasterCard ile 12 taksit yaptırabilir miyim acaba?
Öyle şey olmaz.
Ama tek çekim yapıp Türkiye'ye gelince Sonradan taksitlendirme yaparsınız..
Yada telefon kadar miktarı
1) Gitmeden karttan taksitli nakit çekersiniz
Tek çekim olunca ödersiniz
Sonra bankaya her ay ödersiniz

2) kmh= Artı para= avans hesap=esnek hesap
Varsa oradan 10 taksitle çekersiniz.
Tatile gittiniz tek çekim yapar
Hesaptaki parayla kart borcunu ödersiniz.

Öyle şey olmaz.
Ama tek çekim yapıp Türkiye'ye gelince Sonradan taksitlendirme yaparsınız..
Yada telefon kadar miktarı
1) Gitmeden karttan taksitli nakit çekersiniz
Tek çekim olunca ödersiniz
Sonra bankaya her ay ödersiniz

2) kmh= Artı para= avans hesap=esnek hesap
Varsa oradan 10 taksitle çekersiniz.
Tatile gittiniz tek çekim yapar
Hesaptaki parayla kart borcunu ödersiniz.
Kredi kartına taksit yapamıyorsam tamamdır, amacım bunu öğrenmekti; yapamadığım takdirde taksitli nakit avans ile almayı planlıyordum, bu durumda öyle yapmam gerekecek o zaman. Teşekkür ederim.

Kredi kartına taksit yapamıyorsam tamamdır, amacım bunu öğrenmekti; yapamadığım takdirde taksitli nakit avans ile almayı planlıyordum, bu durumda öyle yapmam gerekecek o zaman. Teşekkür ederim.
Yurtdışı harcamaları tek çekim olur her zaman.
Ama Türkiye'ye gelince sonradan taksitlendirme oluyor.
3 yöntemi var kısaca;
1) Karttan seyahat öncesi telefon miktarı kadar taksitli nakit çekebilirsin..

2) Alışveriş yapıp seyahatten dönünce taksitlendirme mümkün.

3) Kmh yani Ek Hesap varsa oradan taksitli nakit çekip..karttan tek çekim telefon alıp karta çekilen parayı yatırmak.

Yurtdışı harcamaları tek çekim olur her zaman.
Ama Türkiye'ye gelince sonradan taksitlendirme oluyor.
3 yöntemi var kısaca;
1) Karttan seyahat öncesi telefon miktarı kadar taksitli nakit çekebilirsin..

2) Alışveriş yapıp seyahatten dönünce taksitlendirme mümkün.

3) Kmh yani Ek Hesap varsa oradan taksitli nakit çekip..karttan tek çekim telefon alıp karta çekilen parayı yatırmak.
Seyahatten dönünce telefona taksitlendirme yapar mı ki banka? TR'de taksit yok sonuçta telefona.

Yeni konular

Geri
Yukarı