Avustralya kıtası nasıldır?

199908

Kilopat
Arkadaşlar Avustralya kıtası diğer kıtalara göre nasıldır? Aynı zamanda ne kadar güvenlidir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Halam Avustralya'da yaşıyor, bildiğim kadarıyla hayvan çok fakat gidip görmedim. Yaşam için güvenilirdir ama trafik Türkiye'ye göre ters akıyor orada.

Nüfus çoğunlukla sahil kesminde yer alır, kıta içinde çöllere sahiptir kırsal alanda vahşi hayvan çeşitliliği fazladır bu yüzden yerleşkelere doğru taşar. Duyduğum kadarıyla ülkenin serveti ve tapusu II.Elizabeth'in elinde.

Nüfus çoğunlukla sahil kesminde yer alır, kıta içinde çöllere sahiptir kırsal alanda vahşi hayvan çeşitliliği fazladır bu yüzden yerleşkelere doğru taşar. Duyduğum kadarıyla ülkenin serveti ve tapusu II.Elizabeth'in elinde.
Bildiğim kadarıyla Dünyada en ucuz arabayı satan ülkedir ilk sırada.

İnsanların yaşam kalitesi yüksek diye biliyorum ama kangurudan dayak yeme, evlerden ayakkabı boyutunda örümcekler çıkma ihtimalleri bir hayli fazla. Gidip görmek istediğim bir ülke ama benim de.
Örümcekler normal de kırsalda yaşamıyorsan kanguru görme ihtimalin çok düşük.

Tam olarak tanımlamam gerekirse; Survivor'un gelişmiş kıtadaki versiyonu. Bir yandan iyi yaşam koşullarında yaşarsınız bir yandan yabani hayatı yaşarsınız. Ben olsam gitmezdim. Pek bir esprisi yok. Abartılıyor. Zaten yaşanılabilecek alan az olduğu için kiralar ve fiyatlar uçuk. Sydney'de 1+1 evin kirası 4-5 bin Avustralya doları. Asgari ücreti geçiyor...
Örümcekler normal de kırsalda yaşamıyorsan kanguru görme ihtimalin çok düşük.

Yolun ortasında timsah görüyorlar. Marketlerden yılan falan çıkıyor. Sence kanguru gözükme ihtimali ne kadar düşük olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı