Çözüldü AWS - OpenVPN ücretsiz mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Odios01

Hectopat
Merhabalar. AWS'den 1 yıl boyunca ücretsiz VPN sunucusu kurabiliyoruz. Kafama takılan soru ise; 1 yıl boyunca tamamen mi ücretsiz yoksa az bir miktar mı alacaklar (mesela 100 dolar değil de 50 dolar gibi)?

Bir de 1 yıllıkta şöyle yazıyordu: "Uygulama kullanımınız katman sınırını aştığında yalnızca standart kullandıkça öde hizmet bedelini ödersiniz" şöyle bir şey yazıyordu. Bu ne anlama geliyor? Bir de bazı kısıtlamaların olduğunu söylüyor. (Neleri kısıtladığını yazmamış.)

Son olarak; aşağıya resim koyacağım. Orada $0.023/hr yazıyor. Bu ne anlama geliyor? 1. Soruyu sormamın sebebi bu.

Şu anlık soracaklarım bu kadar.

Çözüm
Aylık kullanım sınırı 750 saat. Sunucular 750 saatten fazla açık kalırsa, açık kaldığı süre boyunca saatlik 0.023$'dan ücretlendirilecek. Ücret muhabbeti bu yani.
İyi Sosyaller. @Odios01
Aylık kullanım sınırı 750 saat. Sunucular 750 saatten fazla açık kalırsa, açık kaldığı süre boyunca saatlik 0.023$'dan ücretlendirilecek. Ücret muhabbeti bu yani.
İyi Sosyaller. @Odios01

Son düzenleme:
Çözüm
@armas VPN'e bağlandığımızda mı açık sayılıyor? Ve 750 saati geçmediğimiz sürece bizden para kesmeyecek değil mi?
Sizr de iyi sosyaller.
Sunucuları siz kullanmasanız da açık bırakabiliyorsunuz. Açık tutmamanız lazım. Alttaki linkte belki sorularınıza cevap bulabilirsiniz diye bırakıyorum.

Normalde yabancı kaynaklar daha iyi açıklar nasıl sunucu kurabileceğinizi. İsterseniz ingilizce kaynak da bırakabilirim.
VPN sunucusu kurmayı Can Değer'den biliyorum. Yani sunucuyla pek bir derdim yok da aklıma o fiyatlandırma takılmıştı. Onu da çözdük. İsterseniz yolladığınız kaynağın -varsa- ingilizcesini de yollayabilirsiniz (daha detaylı anlatıyorsa).

Geri
Yukarı